AB Bilgi Merkezinden Bursa İş Dünyasına İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

AB-EU 25 Nisan 2018 14:28
AB Bilgi Merkezinden Bursa İş Dünyasına İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
-A +A

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyetlerine devam eden AB Bilgi Merkezi, ‘AB ve Türkiye’de Temel İş Sağlığı ve Güvenliği’ eğitimleri düzenledi. Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta olmak üzere üç ayrı kategoride verilen ve dört gün boyunca devam eden eğitimlerden 300’ü aşkın kişi faydalandı.

 

AB Türkiye Delegasyonu finansal desteği ile uygulanmakta olan, Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın desteklenmesi projesi kapsamında 1997 yılından bu yana Bursa Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren AB Bilgi Merkezi, yıllık etkinlik planı doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. BTSO Akademi işbirliğinde ‘AB ve Türkiye’de Temel İş Sağlığı ve Güvenliği’ konulu eğitim programı gerçekleştiren AB Bilgi Merkezi, 4 gün boyunca eğitimlere ev sahipliği yaptı. Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta olmak üzere üç ayrı kategoride düzenlenen eğitimlere 300’den fazla kişi katıldı.

 

AB’YE UYUM ÇALIŞMALARINA ÖNEMLİ KATKI

Eğitimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, iş sağlığı ve güvenliği konusunun Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne uyum çalışmalarında önemli başlıklardan biri olduğunu söyledi. Son yıllarda ülke genelinde bu yönde yapılan çalışmaların hızla arttığını belirten Onur, Bursa AB Bilgi Merkezi’nin de çalışmalarıyla Türkiye’nin AB’ye katılım sürecindeki uyum çalışmalarına önemli katkılar söylediğini belirtti.

 

300’DEN FAZLA ÇALIŞAN FAYDALANDI

İş kazaları ve meslek hastalıklarının azaltılmasında toplumsal farkındalığın geliştirilmesinin önemine dikkat çeken Onur, bu kapsamda AB Bilgi Merkezi ve BTSO Akademi işbirliğinde bir dizi eğitim programı gerçekleştirdiklerini söyledi. Onur, ‘Eğitim faaliyetleri iş sağlığı ve güvenliği konusunda toplumsal farkındalığın artmasında büyük rol oynuyor. BTSO olarak biz de çalışanların huzur ve güven içerisinde iş hayatlarına devam edebilmeleri adına bir eğitim programına imza attık. AB Bilgi Merkezimiz tarafından yürütülen eğitim programına 300’den fazla iş dünyası temsilcimiz katıldı. Alanında uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı alınması gereken önlemler hakkında gerekli tüm bilgilendirmeler yapıldı.” dedi.

 

SERTİFİKA TÖRENİ 27 NİSAN’DA

Öte yandan eğitimleri tamamlayan katılımcılar 27 Nisan Cuma günü AB Türkiye Delegasyonu Müsteşarı Tibor Sztaricskai’nin katılımlarıyla BTSO ev sahipliğinde düzenlenecek törenle sertifikalarını alacak.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
AB-EU
Bursa AB Bilgi Merkezi’nden ‘Avrupa Günü’ Etkinliği

Bursa AB Bilgi Merkezi’nden…

15:47 - 10 Mayıs 2018
AB-EU
Yabancı öğrenciler BUSMEK'te

Yabancı öğrenciler BUSMEK'te

12:22 - 30 Nisan 2018
AB-EU
AB Bilgi Merkezi, 16. Bursa Kitap Fuarı’nda İlgi Odağı Oldu

AB Bilgi Merkezi, 16. Bursa…

10:08 - 30 Mart 2018
AB-EU
BÜYÜKŞEHİR’DEN AB OFİSİNE YENİ BİNA

BÜYÜKŞEHİR’DEN AB OFİSİNE…

17:40 - 9 Mayıs 2016
AB-EU
AB PROGRAMLARI ÇALIŞTAYI

AB PROGRAMLARI ÇALIŞTAYI

10:18 - 6 Mayıs 2016
AB-EU
ULU ŞEHİR'DE ONLİNE EĞİTİM ZAMANI

ULU ŞEHİR'DE ONLİNE EĞİTİM…

17:46 - 11 Şubat 2016
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti