Başkan Aktaş-milli sporcular buluşması

ŞEHİR 19 Mayıs 2020 21:14
Başkan Aktaş-milli sporcular buluşması
-A +A

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle’ çeşitli branşlardan 63 milli sporcu ile video-konferans yöntemiyle sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Bursalı sporcuların sorduğu sorulara içtenlikle cevap veren, söylenen türkü ve marşlara tempo tutarak eşlik eden Başkan Aktaş, spor müsabakalarını çok özlediklerini ifade ederek, Haziran ayının ikinci haftasında çok şeyin normale dönmesini beklediklerini söyledi.

 

Ellerde al bayraklar, dillerde Gençlik Marşı

Bursalı olan ve katıldıkları dünya, Avrupa ve Balkan şampiyonalarında Türkiye adına çeşitli başarılar elde eden milli 63 sporcu, Başka Alinur Aktaş’la bir araya geldi. Video-konferans şeklinde gerçekleşen buluşmada Başkan Aktaş’a düşünce ve isteklerini aktaran, karşılığında samimi cevaplar alan sporcular, 19 Mayıs’a özel organize edilen toplantıyı ‘ellerinde Türk bayraklarıyla’ yine anlamlı bir şarkı olan Gençlik Marşı’yla sonlandırdı.

 

Başkan Aktaş’tan türkü ve marşlara tempo

Başkan Aktaş’ın milli oyuncularla buluşması, 2021 Tokyo Olimpiyatları’nda taekwondo branşında Türkiye’yi temsil etme hakkını elde eden Büyükşehir Belediyespor Kulüp Sporcusu Hatice Kübra İlgün’ün okuduğu şiir ile başladı. Ardından yine atletizmde liseler dünya ikinciliği bulunan Büyükşehir Belediyespor Kulüp Sporcusu Zeynep Kuran, Yemen Türküsü’nü seslendirdi. Sonrasında ise pentatlon branşında Avrupa ikinciliği bulunan Bursa Albatros Su Sporları Kulübü Sporcusu Yaman Anlaşan, Gençlik Marşı’nı okudu. Milli sporcuları yaklaşık 1.5 saat boyunca dinleyen, taleplerini alan Başkan Aktaş, türkü ve marşlara eşlik ederek neşeli dakikalar yaşadı.

 

“Pandemiden sonra da aynı başarıları bekliyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sporculara yönelik gerçekleştirdiği konuşmada, daha önce alınan başarılı sonuçlarla sürekli heyecanlandıklarını, Bursa ve Türkiye adına sık sık gururlandıklarını belirterek, pandemiden sonra da spor müsabakalarında Türk Bayrağı’nı yine ve daha çok gönderde görmek istediklerini söyledi. Gerek Büyükşehir Belediyespor gerekse diğer kulüplerde faaliyet gösteren sporcular ile başarılarının Bursa’yla adeta bütünleştiğini dile getiren Başkan Aktaş, “Bugün arzu ettik ki madem pandemi nedeniyle sahalarda değiliz o halde online olarak bir araya gelelim. İnşallah, dün olduğu gibi bugün ve yarın da ülkemiz ve şehrimizi gururlandırmaya devam edeceksiniz. Tüm imkanlarımızla yanınızdayız” dedi.

 

Yaptığı konuşmada koronavirüs sürecine de değinen Başkan Aktaş, sporda normalleşmeşi iple çektiklerini ifade ederek, “İnşallah sıkıntılar geride kalacak. Ülkemiz bu anlamda güzel ve etkili bir mücadele veriyor. Süreç bitti mi hayır fakat ciddi mesafe alındı. Temennimiz kısa sürede bugünlerin atlatılması” diye konuştu.

 

Kaynak: BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
ŞEHİR
Nilüfer’den asfalt atağı

Nilüfer’den asfalt atağı

09:23 - 31 Mayıs 2020
ŞEHİR
andemiyle mücadelede Büyükşehir farkı

andemiyle mücadelede…

13:22 - 31 Mayıs 2020
ŞEHİR
BUSKİ kimseyi mağdur etmeyecek

BUSKİ kimseyi mağdur etmeyecek

17:34 - 28 Mayıs 2020
ŞEHİR
Bursa Cuma’ya hazır

Bursa Cuma’ya hazır

14:14 - 27 Mayıs 2020
ŞEHİR
Yaralı zabıtaya ‘geçmiş olsun’ ziyareti

Yaralı zabıtaya ‘geçmiş…

18:32 - 26 Mayıs 2020
ŞEHİR
Turizm ve tanıtma birliği yapısında revizyon

Turizm ve tanıtma birliği…

11:23 - 21 Mayıs 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti