BAŞKAN ERDEM ÇOCUKLARA KİTAP OKUDU

AKTÜEL 3 Temmuz 2019 16:54
BAŞKAN ERDEM ÇOCUKLARA KİTAP OKUDU
-A +A

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz” etkinliğiyle, 6 yaş grubu çocuklar yaz tatilini kitapla iç içe geçiriyor. 

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün, Nilüferli çocukları kitap okumaya teşvik etmek ve yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlediği “Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz” etkinliği başladı. 6 yaş grubundaki çocukları ebeveynleriyle birlikte kütüphaneyle buluşturan “Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz” etkinliği, çocuklara kitapla iç içe olma imkanı sunuyor. Etkinliğe ebeveynleriyle birlikte katılan çocuklar, Nilüfer Belediyesi Üçevler, Demirci ve Misi Çocuk Kütüphanesi’nde salı, çarşamba ve perşembe günleri sabah ve öğleden sonra olmak üzere ikişer oturumla bir ay boyunca kitaplarla buluşup, okuma serüvenine katılıyorlar. 

Bu yıl Üçevler, Görükle, Dumlupınar, Demirci, Gölyazı, Gümüştepe ve Özlüce mahallelerindeki çocuklar, buluşmalar sırasında dev kitap okuma, boyama, mandala, ritim, masal, keçe atölyeleri ve psikolog oturumu gibi etkinliklerle daha da keyifli zaman geçiriyorlar. Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri’ne üye olarak ödünç kitap alma fırsatı bulacak olan çocuklara ayrıca her buluşmada bir kitap armağan ediliyor.

“ÇOCUKLARA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”

Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz etkinliğinin Demirci Kütüphanesi’nde yapılan bölümüne katılan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Yıldız da, çocuklarla bir araya geldi. Başkan Turgay Erdem, çocuklara Sara Şahinkanat’ın “Üç Kedi Bir Dilek” adlı kitabından hikaye okudu. 
Çocuklara, kitap okuma alışkanlığını küçük yaşlarda aşılamayı ve kütüphanelerle tanıştırmayı hedeflediklerini belirten Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Çocuklarımızın başarılı birey olması için bol bol kitap okumaları gerekiyor. Bu kapsamda çocuklarımızı kütüphanelerle buluşturuyoruz. Çocuklarıyla birlikte kütüphanelerimize gelerek “Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz” projemize destek veren ebeveynlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
AKTÜEL
Yıldızlardan 5 madalya

Yıldızlardan 5 madalya

16:46 - 10 Mart 2020
AKTÜEL
Aşık Yunus söyleşisi

Aşık Yunus söyleşisi

13:23 - 13 Şubat 2020
AKTÜEL
Nilüfer, Ligi İkinci Sırada Tamamladı

Nilüfer, Ligi İkinci Sırada…

13:14 - 3 Ocak 2020
AKTÜEL
Bursa’nın kültürel değeri; Gezek

Bursa’nın kültürel değeri;…

17:22 - 31 Aralık 2019
AKTÜEL
Bu kafede menüden servise her şey çok özel

Bu kafede menüden servise her…

10:43 - 1 Ocak 2020
AKTÜEL
Cengiz Göllü dualarla anıldı

Cengiz Göllü dualarla anıldı

10:55 - 21 Aralık 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti