BOZBEY: YAŞAMI ENGELLİLERLE ORTAK PAYLAŞMALIYIZ

SAĞLIK 3 Aralık 2018 14:04
BOZBEY: YAŞAMI ENGELLİLERLE ORTAK PAYLAŞMALIYIZ
-A +A

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü’nü ziyaret ederek çalışmalarını yerinde inceledi. 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü’nü (BUGES)  ziyaret etti. Ziyarette, Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Başkan Vekili Mutlu Aydın çalışmaları hakkında bilgi verdi. BUGES’i başarılı çalışmalarından dolayı kutlayan Başkan Mustafa Bozbey, “Engellilerin sorunlarının bir güne sığdırılması doğru değil. Onların, eşit yurttaş ilkesi çerçevesinde her alandan faydalanmalarına olanak sağlamak gerekiyor. Onların da özgür bireyler olarak her alanda ulaşabilir olması için projeler üretmeliyiz. Engellilerimize yönelik farkındalığı artırmak adına çalışmaları toplumun her yerine yaymak zorundayız. Engelli çocuklarımızın eğitimine de gereken hassasiyeti göstermemiz gerek. Karma eğitime karşı değiliz ancak engelli bireylerin de yeterli eğitimi alması gerek. Yaşamı engellilerle ortak paylaşmalıyız” dedi. Görme engelli sporcularla satranç oynayan Başkan Bozbey’in, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı da stüdyoda kaydedildi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
SAĞLIK
BİZİM EV'İN YEDİNCİ YAŞINA RENKLİ KUTLAMA

BİZİM EV'İN YEDİNCİ YAŞINA…

10:07 - 7 Aralık 2018
SAĞLIK
BOZBEY'DEN ÇEVREYİ KİRLETENLERE SERT TEPKİ

BOZBEY'DEN ÇEVREYİ…

13:55 - 7 Aralık 2018
SAĞLIK
YILDIRIM’DA KESİNTİSİZ SAĞLIK HİZMETİ YEŞİLYAYLA’DA DEVAM EDİYOR

YILDIRIM’DA KESİNTİSİZ SAĞLIK…

14:13 - 6 Aralık 2018
SAĞLIK
Büyükşehir’de ‘engelli’ buluşması

Büyükşehir’de ‘engelli’…

14:18 - 4 Aralık 2018
SAĞLIK
ENGELLİ BİREYLER NİLÜFER'DE YAŞAMA ORTAK OLUYOR

ENGELLİ BİREYLER NİLÜFER'DE…

17:35 - 3 Aralık 2018
SAĞLIK
ENGEL TANIMIYORUZ

ENGEL TANIMIYORUZ

12:53 - 3 Aralık 2018
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti