BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay 'Milli Dayanışma İçinde Enflasyonla Mücadelemiz Sürecek'

BTSO 4 Ocak 2019 15:58
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay 'Milli Dayanışma İçinde Enflasyonla Mücadelemiz Sürecek'
-A +A

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, enflasyonla mücadelenin aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve girdi maliyetleriyle de mücadele anlamı taşıdığını belirterek, “Bursa iş dünyası olarak enflasyonla mücadeleye 900’ü aşkın firmayla destek sağladık. 2019 yılında da milli dayanışma içinde ‘Enflasyonla Mücadele Programı’na desteklerimizi  artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz.” dedi.

 

Başkan Burkay, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın liderliğinde hayata geçirilen ‘Enflasyonla Mücadele Programı’nın döviz kurlarındaki yükselişle hızlanan enflasyonun kontrol altına alınmasına önemli bir katkı sağladığını söyledi. Türk özel sektörünün de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde topyekün bir duruş sergilediğini ifade eden İbrahim Burkay, “Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler de bu programı sahiplenerek firmalarımızın en geniş katılımını sağladık. Bu süreçte Bursa, 900’ü aşkın firmayla enflasyonla mücadeleye en fazla destek veren şehirler arasında yer aldı. Enflasyonla mücadelenin 2019’da da aynı şekilde devam etmesini arzu ediyoruz. Zira enflasyonla mücadele işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle de mücadele demektir.” diye konuştu.

 

“SORUMLULUK VE GÖREV HEPİMİZİN”

Enflasyonla mücadelede kamu ve özel sektör birlikteliğinin önemine işaret eden İbrahim Burkay, “Sorumluluk ve görev hepimizindir. Bursa, milli bir dayanışma içinde 2019’da da Hazine ve Maliye Bakanlığımızın ‘Enflasyonla Mücadele Programı’na desteklerini artırarak sürdürecektir” dedi.

Hükümetin üretim ve istihdamda öne çıkan sektörleri desteklemek üzere 4 farklı alanda uyguladığı vergi indirimlerinin 2018 yılı sonu itibariyle sona erdiğini hatırlatan Başkan Burkay, şöyle devam etti: “Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın yılsonunda süresi dolan KDV ve ÖTV indirimlerini yeni yılda 3 ay süreyle devam ettirmesine yönelik kararını hem iç piyasayı hem de enflasyonla mücadeleyi destek anlamında çok olumlu buluyoruz. Bu vesileyle kendisine kentim ve iş dünyamız adına teşekkürlerimizi sunuyorum. Türkiye ekonomisi zorlu bir süreci geride bırakarak dengelenme ve istikrar yolunda önemli bir mesafe almıştır. İnanıyoruz ki kamu ve özel sektör istişaresi ve koordinasyonuyla yeniden tempolu büyüme sürecine girecektir.” 

 

KAYNAK: Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)
Kurumsal İletişim Birimi 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
BTSO
Bursa Tekstilinin Yeni Hedefi Polonya

Bursa Tekstilinin Yeni Hedefi…

11:04 - 20 Mart 2019
BTSO
BTSO İş Dünyasının ve Bakanların Buluşma Adresi Oldu

BTSO İş Dünyasının ve…

13:28 - 21 Mart 2019
BTSO
Bursalı Firmalar İspanya’da

Bursalı Firmalar İspanya’da

16:07 - 19 Mart 2019
BTSO
Önceki Dönem Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli Bursa İş Dünyası İle Buluştu

Önceki Dönem Başbakan…

11:48 - 15 Mart 2019
BTSO
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay Ocak Ayı Sanayi Üretimini Değerlendirdi

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı…

17:21 - 14 Mart 2019
BTSO
Bursa AB Bilgi Merkezi’nden “Değişen Dünyada Kadın Sempozyumu

Bursa AB Bilgi Merkezi’nden…

16:32 - 12 Mart 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti