BUTTİM’de Cami İnşaatı Trafo'ya takıldı!

ŞEHİR 15 Haziran 2019 14:11
BUTTİM’de Cami İnşaatı Trafo'ya takıldı!
-A +A

BUTTİM Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi’nde bulunan ve belediyenin imar planında yol olarak görünen alana kanunsuz bir şekilde inşaatının trafosunu inşa eden iş insanı Yakup Altınöz’e bölgede faaliyet gösteren firmalardan tepki geldi. BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, Altınöz’ün haksız girişimleri nedeniyle bölgenin ihtiyacı doğrultusunda aynı alana inşa etmek istedikleri cami projesini hayata geçiremediklerini söyledi.

Bursa’da sahibi olduğu şirketleriyle ilgili sıkıntıları olduğu iddia edilen iş adamı Yakup Altınöz’ün sahibi olduğu Hitit Plaza ile ilgili iddialar gündem oluşturdu. İstanbul Yolu üzerine inşa ettiği plazanın bir bölümünün belediye planında yol olarak görülen alana yaptığı belirtilen Altınöz’ün ayrıca bir bölümünü işgal ettiği aynı alana bir de trafo binası inşa ettiği ortaya çıktı. İnşaat çalışmaları sırasında bölgedeki ağaçların da kesildiği ve üzerine beton döküldüğü belirtilen plaza inşaatına bölge yetkililerinden tepki geldi.

TRAFO ENGELİ

2.000 kişiyi aşkın üyesiyle Bursa tekstilinin kalbinin attığı BUTTİM’de belediyenin imar planını hiçe sayarak yapılan trafo binası ve aynı alana atılan çöp yığınları onlarca işletmenin faaliyet gösterdiği bölgede önemli bir çevre kirliliği yaratıyor. Bölge esnafı adına açıklamalarda bulunan BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, BUTTİM’de şahısların kişisel menfaatleri doğrultusunda atılacak her türlü adımın önünde duracaklarını dile getirdi. Bölgede faaliyet gösteren firmaların sayısı ve İstanbul Yolu üzerindeki iş merkezlerinin artışı nedeniyle BUTTİM’de yer alan caminin talebi karşılayamadığını belirten Şengül, “Otopark alanında yer alan mescit de bölge esnafı için yetersiz kalmaktadır. Bizler de üyelerimizin talepleri doğrultusunda BUTTİM polis merkezinin yanında bulunan araziye yeni bir cami inşa ettirmek istiyoruz” dedi. Yakup Altınöz’ün plazasına ait trafonun cami inşaat alanına hukuksuz bir şekilde yapıldığını belirten Şengül, “İmar planında yol olarak gösterilen bu alandaki trafonun kaldırılması için BUTTİM Yönetimi olarak gerekli girişimlerde bulunuyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyemizin ve Osmangazi Belediyemizin de bu usulsüzlüğün giderilmesi adına gerekli çalışmaları gerçekleştireceğine inanıyorum. Bölgede yapılacak düzenlemelerin ardından kent dinamiklerimizin işbirliğinde bölgemize yeni bir cami kazandırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.


Kaynak: BUTTİM


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
ŞEHİR
NİLÜFER BELEDİYESPOR KADROLARINA GÜÇ KATIYOR

NİLÜFER BELEDİYESPOR…

11:14 - 19 Temmuz 2019
ŞEHİR
ESTİVA'DAN NİLÜFER PERSONELİNE YÜZDE 20 İNDİRİM

ESTİVA'DAN NİLÜFER…

15:12 - 19 Temmuz 2019
ŞEHİR
BİZİM EV KATILIMCILARI AT BİNEREK STRES ATTI

BİZİM EV KATILIMCILARI AT…

16:07 - 19 Temmuz 2019
ŞEHİR
TECİMER VE ALBAYRAK NİLÜFER BELEDİYESPOR'DA

TECİMER VE ALBAYRAK NİLÜFER…

18:07 - 16 Temmuz 2019
ŞEHİR
NİLÜFER BELEDİYESPOR'DA İKİ İMZA BİRDEN

NİLÜFER BELEDİYESPOR'DA İKİ…

12:55 - 17 Temmuz 2019
ŞEHİR
NİLÜFER'DE ASFALT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

NİLÜFER'DE ASFALT ÇALIŞMALARI…

16:02 - 18 Temmuz 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti