BUÜ’ye özgün ve kalıcı bilgi işlem altyapısı geliyor

ŞEHİR 13 Ocak 2020 14:40
BUÜ’ye özgün ve kalıcı bilgi işlem altyapısı geliyor
-A +A

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), güncel ihtiyaçlara çözüm getirebilecek ve tamamen üniversitenin kendi çalışanları tarafından oluşturulacak gelişmiş bir bilgi sistem altyapısının kurulması için harekete geçti.

BUÜ Rektörlüğü, tüm ihtiyaçları karşılayabilen ve taleplere göre geliştirilip güncellenebilen bir yönetim bilgi sistemi kurulması konusunda ilk adım attı. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından üniversite yönetimine yapılması gereken çalışmalar ve yatırım planlamaları konusunda detaylı bir sunum yapıldı. Daire Başkanlığı tarafından özel olarak görevlendirilen ekip BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’un talimatlarıyla çalışmalara başladı. İlk etapta Öğrenci Otomasyon Sistemi üzerinden başlatılması planlanan proje, yüzde 100 üniversitenin personel uzmanları tarafından geliştirilecek. Yaklaşık 24 ayda tamamlanması planlanan Öğrenci İşleri Otomasyonu’ndan sonra sırasıyla diğer modüllerinde eklenmesiyle gelecekte tamamen özgün ve kalıcı bir Üniversite Yönetim Sistemi Otomasyonuna ulaşılması hedefleniyor.
 
KALICI BİR ALTYAPI SİSTEMİ OLUŞTURACAĞIZ
Yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz; “Üniversitemizin tüm yazılımlarının entegre ve birlikte ‘yönetilebilir’ olması için uğraşıyoruz. İş ve destek talepleri, yeni yazılım ile en kısa sürede cevaplanabilecek. Bu gelişmeyle birlikte veri tekrarı, zaman ve kaynak israfından da kurtulmuş olacağız. Ayrıca kişilere bağımlı bir sistem yerine, yeni gelen personelin de kolaylıkla adapte olacağı bir programı hayata geçireceğiz. Tüm yazılımların standart, sürdürülebilir ve yönetilebilir olduğu bir yönetim bilgi sistemi ile kalıcı bir yazılım altyapısı kurulmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
ŞEHİR
Yerli otomobilde Canel imzası da var

Yerli otomobilde Canel imzası…

11:25 - 17 Ocak 2020
ŞEHİR
Tarımsal Öğretimin 174. yılı BUÜ’de kutlandı

Tarımsal Öğretimin 174. yılı…

15:51 - 10 Ocak 2020
ŞEHİR
Bursa Uludağ Üniversitesi’ne renk geldi

Bursa Uludağ Üniversitesi’ne…

11:06 - 9 Ocak 2020
ŞEHİR
BUÜ’den üniversite-sanayi işbirliğinde rekor

BUÜ’den üniversite-sanayi…

14:04 - 7 Ocak 2020
ŞEHİR
İş dünyası isteyecek, Bursa Uludağ Üniversitesi eğitecek

İş dünyası isteyecek, Bursa…

13:14 - 5 Ocak 2020
ŞEHİR
2019’un en başarılı iş kadınları belirleniyor

2019’un en başarılı iş…

11:58 - 30 Aralık 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti