DOĞAYI SANATA YANSITTILAR

AKTÜEL 12 Ocak 2020 12:53
DOĞAYI SANATA YANSITTILAR
-A +A

Gaia Art sanatçı inisiyatifinin eserlerinin yer aldığı, “Boşluğun İzleri” isimli sergi, Nilüfer Belediyesi bünyesindeki Galeri N’de sanatseverlerle buluştu. Sanatçıların doğayı temel alan eserleri 15 Şubat tarihine kadar izlenime açık kalacak.
 
 
Nilüfer Belediyesi, doğanın önemine vurgu yapan özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Çıkış noktaları doğa olan Gaia Art Sanatçı İnisiyatifinden Müge Ceyhan, Hüseyin Rüstemoğlu, Melike Uçku ve Seda Dinçay’ın eserleri, “Boşluğun İzleri” isimli sergide buluştu. 
Yağlı boya, akrilik boya ve fotoğraf çalışmalarından oluşan karma sergi,  Karya 29 Yaşam Merkezi’ndeki Nilüfer Belediyesi Galeri N’de izlenime sunuldu. 
Serginin açılışına Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Vildan Özkula, Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nejla Aslan, eserleri sergilenen sanatçılardan Müge Ceyhan, aynı zamanda Bursalı sanatçı olan Hüseyin Rüstemoğlu ve  Melike Uçku ile sanata ilgi duyan çok sayıda vatandaş katıldı.  
Çıkış noktaları doğa  olan Gaia Art sanatçı inisiyatifinin eserlerinde, doğa etkilerinin temsil ve temsilin reddi şeklinde ele alındığı farklı anlatım biçimleri sunuluyor. Eserlerinde doğanın önemine vurgu yapan sanatçılar, doğa üzerinde oluşturdukları özgün çalışmaları ile kimi zaman çocukluklarında yaşadıkları sosyal çevreye kimi zaman da içinde bulunulan evrenin gizemine dikkat çekmeye çalıştıklarını ifade ettiler.  
Sanatseverlerin ilgiyle izlediği ve 19 eserin yer aldığı, “Boşluğun İzleri” isimli sergi 15 Şubat 2020 tarihine kadar izlenime açık kalacak. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
AKTÜEL
Gölyazı Kültürevi onarılıyor

Gölyazı Kültürevi onarılıyor

12:36 - 8 Temmuz 2020
AKTÜEL
Gezici Kütüphane herkesi kitapla buluşturacak

Gezici Kütüphane herkesi…

16:10 - 30 Haziran 2020
AKTÜEL
Nilüfer’de tiyatro sokağa taşınacak

Nilüfer’de tiyatro sokağa…

11:05 - 24 Haziran 2020
AKTÜEL
Nilüfer İlçe'de Sağlığa Adım At yürüyüşleri yeniden başladı

Nilüfer İlçe'de Sağlığa Adım…

12:50 - 17 Haziran 2020
AKTÜEL
Nilüfer Belediyespor’da transfere devam

Nilüfer Belediyespor’da…

17:13 - 15 Haziran 2020
AKTÜEL
Yerel tiyatroların sorunlarını ele aldılar

Yerel tiyatroların…

10:07 - 16 Haziran 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti