Geleceğin Mühendislerine Robotik Kodlama Eğitimi

BTSO 3 Şubat 2019 10:46
Geleceğin Mühendislerine Robotik Kodlama Eğitimi
-A +A

BTSO Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren BUTGEM, örnek bir projeye imza attı. ‘BUTGEM Kids Kodlama Akademisi’ ile çocukların üretim motivasyonu ile analitik düşünme yeteneklerinin güçlenmesine katkı sağlandı.

 

BTSO, Mutfak Akademi ve MEGİP gibi mesleki eğitim projeleriyle Türkiye’ye model olmaya devam ederken, BUTGEM bünyesinde gerçekleştirdiği eğitimlerle de farkındalık oluşturuyor. İş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli personel ihtiyacına cevap vermek adına şimdiye kadar 24 bin kişinin istihdam edilmesini sağlayan BUTGEM, ülkenin geleceği olan çocuklar için de yeni eğitim programı gerçekleştirdi. Merkez, çocukların sömestr tatilini de verimli bir şekilde değerlendirmesi amacıyla ‘BUTGEM Robotik Kodlama Atölyesi’ni tasarladı.

 

ROBOTİK KODLAMA FARKINDALIĞI

Eğitim, çocukların zihinsel becerilerinin gelişimine katkının yanı sıra günlük hayatta karşılaştıkları problemlere pratik çözümleri için önemli bir deneyim oldu. Proje ayrıca öğrencilerin mühendislik mesleğine yönelmeleri için farkındalık oluşturdu. BUTGEM Robotik Kodlama Atölyesi’nde eğitimler 5 gün sürerken, öğrencilere 25 saat boyunca robotik ve kodlamaya giriş eğitimi verildi. Programda algoritma tasarımı, uçak oyunu ile 2D oyun hazırlama, animasyon, çizgi izleyen robot yapımı gibi robotik kodlama odaklı farklı konular ele alındı.

 

“BUTGEM’DE ÇOK GÜZEL BİR ATMOSFER VAR”

‘BUTGEK Kids Kodlama Akademisi’ni başarıyla tamamlayan öğrenciler, sertifikalarını da aldı. Öğrencilerden Enes Kağan Aydın, mühendislik mesleğine özel bir ilgi duyduğunu belirterek, “Burada çok güzel bir atmosfer oluşturulmuş. Robotik kodlama eğitimleri beklediğimden de çok faydalı geçti.” dedi.  Kursiyerlerden Ahmet Murat Alpay ise kurs sayesinde önemli bir deneyim kazandığını belirterek, organizasyondan dolayı BTSO’ya teşekkür etti.

 
KAYNAK: Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)
Kurumsal İletişim Birimi 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
BTSO
BTSO, Girişimcileri Geleceğe Hazırlıyor

BTSO, Girişimcileri Geleceğe…

12:01 - 18 Şubat 2019
BTSO
Mahir Eller Projesi İle Hedef 3 Bin Nitelikli İşgücü

Mahir Eller Projesi İle Hedef…

15:38 - 15 Şubat 2019
BTSO
Bilim Ve Teknoloji Odaklı Projeler Bursa’ya Yön Veriyor

Bilim Ve Teknoloji Odaklı…

10:34 - 16 Şubat 2019
BTSO
Bursa, Türkiye’nin Hedeflerine Liderlik Etmeyi Sürdürüyor

Bursa, Türkiye’nin…

11:47 - 14 Şubat 2019
BTSO
BTSO, Bakanlıklara Bağlı İl Müdürlüklerinin Temsilcileri İle ‘İstişare Toplantısı’nda Buluştu

BTSO, Bakanlıklara Bağlı İl…

13:00 - 13 Şubat 2019
BTSO
BUTGEM, Üst Düzey Profesyonel Eğitimlere Başlıyor

BUTGEM, Üst Düzey Profesyonel…

16:21 - 11 Şubat 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti