GENÇ SANATÇILARIN SERGİSİ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

AKTÜEL 4 Ocak 2019 10:14
GENÇ SANATÇILARIN SERGİSİ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ
-A +A

Nâzım Hikmet Kültürevi’nde yeni yılın ilk sergisi açıldı. Bursa’dan yolu geçen 35 genç sanatçının eserlerinden oluşan “Nilüfer Genç Sanat” sergisi büyük ilgi gördü. 

Bugüne kadar sanat dünyasının önemli isimlerinin sergilerine ev sahipliği yapan Nâzım Hikmet Kültürevi, 2019 yılına da çok özel bir sergiyle girdi. Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği, Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü ve Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğrenim gören, mezun olan, sanat faaliyetlerini Bursa’da yürüten, Bursalı ya da Bursa’dan yolu geçen genç ve deneyimli sanatçıların eserlerinin yer aldığı “Nilüfer Genç Sanat” sergisi, Nâzım Hikmet Kültürevi Yeraltı Sanat Galerisi’nde izlenime açıldı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in açılışını gerçekleştirdiği sergi, büyük ilgi gördü. 35 sanatçının farklı çalışmalarından seçkilerle oluşturulan sergi, sanatseverleri büyüledi. Sergide, önemli sergilerde yer almış sanatçıların yanı sıra gelecek vaat eden genç yeteneklerin eserleri de yer aldı.

 

BOZBEY: SANATA VE SANATÇIYA SAHİP ÇIKIYORUZ

 

Sergide yer alan eserleri tek tek inceleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, başarılı çalışmalarından dolayı sanatçıları kutladı. Başkan Mustafa Bozbey, “Nilüfer’i sanat kenti yapan, sanata ve her yaştan sanatçıya sahip çıkmasıdır. İnanıyorum ki aramızda yer alan genç sanatçılarımızdan bir çoğu, ülkemizi dünyanın farklı yerinde temsil edecek. Nilüfer Belediyesi, bundan sonra da aynı anlayışla sanata ve sanatçıya sahip çıkmaya, genç sanatçıları da desteklemeye devam edecek. Bu sergide inanılmaz eserler var. Tüm sanatçılarımızın gözlerine ve düşüncelerine sağlık” şeklinde konuştu.

 

Heykelden seramik yerleştirmeye, videodan yağlı boya ve kolaja kadar toplam 42 eserin yer aldığı Nilüfer Genç Sanat Sergisi, 27 Ocak tarihine kadar Nâzım Hikmet Kültürevi Yeraltı Sanat Galerisi’nde izlenime açık kalacak. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
AKTÜEL
NİLÜFER'DE ÇOCUKLAR "RENGAREK DÜŞLER"DE BULUŞUYOR

NİLÜFER'DE ÇOCUKLAR "RENGAREK…

13:28 - 21 Ocak 2019
AKTÜEL
LİMAK ENERJİ MİNİKLERİN KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDU

LİMAK ENERJİ MİNİKLERİN KARNE…

14:20 - 21 Ocak 2019
AKTÜEL
ULUDAĞ'IN ZirveSİ şenlikle ısındı

ULUDAĞ'IN ZirveSİ şenlikle…

15:59 - 20 Ocak 2019
AKTÜEL
NİLÜFER'DE CAZ TATİLİ BAŞLIYOR

NİLÜFER'DE CAZ TATİLİ BAŞLIYOR

09:40 - 16 Ocak 2019
AKTÜEL
NÂZIM HİKMET 117. DOĞUM GÜNÜNDE ÖZEL SERGİYLE ANILDI

NÂZIM HİKMET 117. DOĞUM…

12:27 - 16 Ocak 2019
AKTÜEL
JALE SANCAK: DİL YOKSA EDEBİYAT DA YOK

JALE SANCAK: DİL YOKSA…

16:18 - 17 Ocak 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti