GİRİŞİMCİLERE YILDIRIM KOLAYLIK

ŞEHİR 29 Kasım 2018 12:07
GİRİŞİMCİLERE YILDIRIM KOLAYLIK
-A +A

Ekonomik kalkınmaya katkı sağlanması adına önemli projelerin ve iş yeri açılmasını kolaylaştıracak düzenlemelerin hayata geçtiği Yıldırım, girişimcilerin tercihi olmaya devam ediyor.

Yıldırım’ın ekonomisini güçlendirmek adına esnafın yanında yer alan projeler gerçekleştiren Yıldırım Belediyesi, 2018 yılında ilçe genelinde 742 yeni iş yerine çalışma ruhsatı verdi. Yıldırım Belediyesi ayrıca aynı dönemde 5 iş yerine teşekkür, 4 iş yerine de örnek iş yeri belgesi verdi. İlçede açılan her yeni iş yerinin Yıldırımlılar için yeni bir ekmek kapısı ve istihdam anlamına geldiğini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Her mahalleye eşit hizmet götürerek iş yerlerimizin çoğalmasını sağlıyoruz. Böylelikle işletme sayılarının artmasıyla birlikte bölgelerimizin ekonomik değerleri artıyor. Yıldırım Belediyesi olarak her zaman işletmecilerimizin, esnafımızın yanında yer alıyoruz. Yatırımcı da, işveren de tercihini Yıldırım’dan yana kullanıyor” dedi.

EKONOMİK STANDARTLAR YÜKSELİYOR

Hayata geçirdikleri proje ve hizmetler ile Yıldırım’ın marka değerini yükseltmek için çalıştıklarını dile getiren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Her geçen gün daha güzel, güvenli, huzurlu ve ekonomik standartları yükselen bir Yıldırım oluşturmak için çalışıyoruz. İlçemize girişimcilerin gösterdiği ilgiden de büyük memnuniyet duymaktayız. Her zaman yatırımcılarımız ve esnafımızla kol kola hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet edecek, işbirliği içinde olacağız” diye konuştu. Çağdaş yerel yönetim anlayışında hizmet yelpazesinin de çok genişlediğini sözlerine ekleyen Başkan Edebali, “Göreve geldiğimiz günde ilçemizde faaliyet gösteren iş yeri sayısı ile bugün gelinen noktada ilçemizde faaliyet yürüten iş yeri sayısını, bizim başarımızı ortaya koyacak en önemli parametrelerden birisi olarak değerlendiriyor ve çalışmalarımıza bu doğrultuda yön veriyoruz” şeklinde konuştu.

MODERN BELEDİYECİLİK HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR

E-belediyecilik alanında yapılan önemli atılımların ilçedeki iş yeri açma ve çalıştırma ruhsat başvuruları ile ruhsat harcı ödemelerinin internet üzerinden yapılmasına da olanak sağladığını vurgulayan Başkan Edebali, “E-Belediye uygulaması hayata geçmeden önce Yıldırım’da iş yeri açmak isteyenler birkaç defa belediyeye gitmek zorunda kalıyordu. Artık vatandaşlarımızın internet sitemiz üzerinden yaptıkları başvurulara daha hızlı yanıt veriyoruz. ‘Modern belediyecilik’ kültürüne olmazsa olmazlarımız arasında yer vererek vatandaşların hayatını kolaylaştıracak projeler üretmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
ŞEHİR
BİR TARİH YILDIRIM’DA AYAĞA KALKIYOR

BİR TARİH YILDIRIM’DA AYAĞA…

11:39 - 8 Aralık 2018
ŞEHİR
Medya Okulu’nda ders başı

Medya Okulu’nda ders başı

13:21 - 8 Aralık 2018
ŞEHİR
DAĞYENİCE'YE TAM DONANIMLI MAHALLE İLETİŞİM MERKEZİ

DAĞYENİCE'YE TAM DONANIMLI…

15:57 - 7 Aralık 2018
ŞEHİR
Herkes için ‘Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik’

Herkes için ‘Erişilebilirlik…

10:54 - 7 Aralık 2018
ŞEHİR
Başkan Aktaş, Görükle esnafıyla buluştu

Başkan Aktaş, Görükle…

12:52 - 7 Aralık 2018
ŞEHİR
Karla mücadele başladı

Karla mücadele başladı

15:10 - 7 Aralık 2018
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti