GİRİŞİMCİLERE YILDIRIM KOLAYLIK

ŞEHİR 29 Kasım 2018 12:07
GİRİŞİMCİLERE YILDIRIM KOLAYLIK
-A +A

Ekonomik kalkınmaya katkı sağlanması adına önemli projelerin ve iş yeri açılmasını kolaylaştıracak düzenlemelerin hayata geçtiği Yıldırım, girişimcilerin tercihi olmaya devam ediyor.

Yıldırım’ın ekonomisini güçlendirmek adına esnafın yanında yer alan projeler gerçekleştiren Yıldırım Belediyesi, 2018 yılında ilçe genelinde 742 yeni iş yerine çalışma ruhsatı verdi. Yıldırım Belediyesi ayrıca aynı dönemde 5 iş yerine teşekkür, 4 iş yerine de örnek iş yeri belgesi verdi. İlçede açılan her yeni iş yerinin Yıldırımlılar için yeni bir ekmek kapısı ve istihdam anlamına geldiğini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Her mahalleye eşit hizmet götürerek iş yerlerimizin çoğalmasını sağlıyoruz. Böylelikle işletme sayılarının artmasıyla birlikte bölgelerimizin ekonomik değerleri artıyor. Yıldırım Belediyesi olarak her zaman işletmecilerimizin, esnafımızın yanında yer alıyoruz. Yatırımcı da, işveren de tercihini Yıldırım’dan yana kullanıyor” dedi.

EKONOMİK STANDARTLAR YÜKSELİYOR

Hayata geçirdikleri proje ve hizmetler ile Yıldırım’ın marka değerini yükseltmek için çalıştıklarını dile getiren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Her geçen gün daha güzel, güvenli, huzurlu ve ekonomik standartları yükselen bir Yıldırım oluşturmak için çalışıyoruz. İlçemize girişimcilerin gösterdiği ilgiden de büyük memnuniyet duymaktayız. Her zaman yatırımcılarımız ve esnafımızla kol kola hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet edecek, işbirliği içinde olacağız” diye konuştu. Çağdaş yerel yönetim anlayışında hizmet yelpazesinin de çok genişlediğini sözlerine ekleyen Başkan Edebali, “Göreve geldiğimiz günde ilçemizde faaliyet gösteren iş yeri sayısı ile bugün gelinen noktada ilçemizde faaliyet yürüten iş yeri sayısını, bizim başarımızı ortaya koyacak en önemli parametrelerden birisi olarak değerlendiriyor ve çalışmalarımıza bu doğrultuda yön veriyoruz” şeklinde konuştu.

MODERN BELEDİYECİLİK HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR

E-belediyecilik alanında yapılan önemli atılımların ilçedeki iş yeri açma ve çalıştırma ruhsat başvuruları ile ruhsat harcı ödemelerinin internet üzerinden yapılmasına da olanak sağladığını vurgulayan Başkan Edebali, “E-Belediye uygulaması hayata geçmeden önce Yıldırım’da iş yeri açmak isteyenler birkaç defa belediyeye gitmek zorunda kalıyordu. Artık vatandaşlarımızın internet sitemiz üzerinden yaptıkları başvurulara daha hızlı yanıt veriyoruz. ‘Modern belediyecilik’ kültürüne olmazsa olmazlarımız arasında yer vererek vatandaşların hayatını kolaylaştıracak projeler üretmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
ŞEHİR
Mezun olmadan yolunuzu seçin

Mezun olmadan yolunuzu seçin

11:50 - 24 Mayıs 2019
ŞEHİR
NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU ÇELİKKALKAN'IN

NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANLIĞI…

20:05 - 24 Mayıs 2019
ŞEHİR
DİKKAT NİLÜFER'DE SU KESİNTİSİ

DİKKAT NİLÜFER'DE SU KESİNTİSİ

10:03 - 23 Mayıs 2019
ŞEHİR
ÜNİVERSİTELİ KIZ ÖĞRENCİLERE NİLÜFER'DE MODERN YURT

ÜNİVERSİTELİ KIZ ÖĞRENCİLERE…

11:01 - 23 Mayıs 2019
ŞEHİR
NİLÜFER HENTBOLDA İLK TRANSFERLERİNİ YAPTI

NİLÜFER HENTBOLDA İLK…

16:00 - 23 Mayıs 2019
ŞEHİR
VALİ CANBOLAT'TAN BAŞKAN ERDEM'E ZİYARET

VALİ CANBOLAT'TAN BAŞKAN…

18:19 - 22 Mayıs 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti