Hentbolculardan öğrencilere tavsiyeler

NİLÜFER 13 Şubat 2020 14:19
Hentbolculardan öğrencilere tavsiyeler
-A +A

Nilüfer Belediyespor Hentbol Takımı, “Öğrenciler Sporcularla Buluşuyor” etkinliği kapsamında, İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelerek, hentbol hakkında paylaşımlarda bulundular. 

Öğrencileri sporcularla buluşturan etkinlik, İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Buluşmada önce Nilüfer Belediyespor Erkek Hentbol Takımı Başantrenörü Selim Muti söz alarak hentbol hakkında öğrencilere bilgi verdi. Hentbolun güç ve çevikliğe dayalı bir spor dalı olduğunu söyleyen Selim Muti, “Bunun yanında sporcu disiplini ve sporcu çalışması kadar, beslenme de önemli bir etken.  Sporda dayanıklılık kadar devamlılık da öncelikli ” diye konuştu. Muti, Bu sezonda hedeflerinin Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde ilk 4 sırada yer almak olduğunu da vurguladı. 


Sporun derslere engel olmadığına dikkat çeken Nilüfer Belediyespor Erkek Hentbol Takımı’nın başarılı orta oyuncusu Ramazan Mutlu da sporun eğitim hayatını olumlu etkilediğine dikkat çekti. Mutlu, “Spor derslerden kaçmak için bir bahane değildir. Aksine derslerinde başarılı olanlar daha iyi sporcu oluyor.  Şu anda burada bulunan hentbolcu arkadaşlarımın hepsi ya üniversite mezunu, ya da üniversite öğrencisi. Artık aileler de çocuklarının hem sporcu, hem öğrenci olabileceği konusunda daha da bilinçlendiler.   Bu yaşlarda mutlaka bir spor dalına yönelin” dedi. İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu Müdürü Yüksel Çarbuğa da, hafta sonunda Beşiktaş ile karşılaşacak olan Nilüfer Belediyespor Erkek Hentbol Takımı’na başarılar dileyerek “ Sizleri okulumuzda ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Okulumuzda sporun birçok branşında takımlar kurarak, öğrencilerimizin spor yapmalarına olanak sağlıyoruz” dedi. 
Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği buluşmada, hentbolcular da kendilerine yöneltilen sorulara da cevap verdi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
NİLÜFER
Cündübeyoğlu Nilüferli kadın hayranlarıyla buluştu

Cündübeyoğlu Nilüferli kadın…

15:00 - 19 Şubat 2020
NİLÜFER
Bursa’nın Değerleri’nin ilk konuğu Banu Demirağ

Bursa’nın Değerleri’nin ilk…

13:56 - 19 Şubat 2020
NİLÜFER
Kupa sevincini Başkan Erdem ile paylaştılar

Kupa sevincini Başkan Erdem…

10:26 - 18 Şubat 2020
NİLÜFER
Nilüfer’de davullu zurnalı toplu sözleşme

Nilüfer’de davullu zurnalı…

17:14 - 18 Şubat 2020
NİLÜFER
Kardeş kenti Ardino’dan Nilüfer’e ziyaret

Kardeş kenti Ardino’dan…

14:59 - 14 Şubat 2020
NİLÜFER
Dünya Öykü Günü Nilüfer’de kutlandı

Dünya Öykü Günü Nilüfer’de…

11:47 - 16 Şubat 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti