Kış bastırdı can dostlar unutulmadı

SAĞLIK 18 Aralık 2018 11:29
Kış bastırdı can dostlar unutulmadı
-A +A

 Bursa’nın özellikle yüksek kesimlerinde kar yağışı ile birlikte kış etkisini iyice hissettirirken, yiyecek bulma sıkıntısı yaşayan sokak hayvanlarının imdadına Büyükşehir Belediyesi yetişti. Kentin farklı noktalarında sokak hayvanları ve vahşi hayvanlar için yiyecek bırakılırken, sağlık sorunu yaşadığı belirlenen hayvanlar ise Büyükşehir Belediyesi Hayvan Tedavi Merkezi’nde tedavi ediliyor.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri, yıl boyu aralıksız süren sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik besleme faaliyetlerini kışın bastırmasıyla birlikte daha geniş bir alanda sürdürüyor. Özellikle soğuk havaların etkisini gösterdiği kış günlerinde barınma ve besin madde ihtiyacı, sokak hayvanları için hayati önem arz ederken, şehrin muhtelif yerlerinde bulunan kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvanların yanı sıra doğada yaşayan vahşi hayvanların da yiyecek ihtiyacı Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Soğuk hava ve kar yağışından dolayı yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları ve kuşlar için tonlarca mama ve buğday belirli bölgelere bırakılıyor.

Çalışmalar 2 ekiple haftanın 4 günü devam ederken, besleme faaliyetleri sırasında sağlık sorunu olduğuna kanaat getirilen hayvanlar; Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Tedavi Merkezi’nde sağlığına kavuşturulup, koruyucu aşıları yapılıp, kısırlaştırılarak, işaretlendikten sonra alındığı bölgeye bırakılıyor.

 

KAYNAK: BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
SAĞLIK
Gıda terörüne son vermeyi hedefliyoruz

Gıda terörüne son vermeyi…

17:56 - 18 Ocak 2019
SAĞLIK
Sessiz hayatlara destek sözü

Sessiz hayatlara destek sözü

11:36 - 16 Ocak 2019
SAĞLIK
BESAŞ’ın yeni ürünü; Diyabetik Ekmek

BESAŞ’ın yeni ürünü;…

14:04 - 14 Ocak 2019
SAĞLIK
Büyükşehir’le çaresiz değilsiniz

Büyükşehir’le çaresiz…

12:55 - 15 Ocak 2019
SAĞLIK
BİZİM BAHÇE'DE YENİ YIL HEYECANI

BİZİM BAHÇE'DE YENİ YIL…

15:16 - 31 Aralık 2018
SAĞLIK
Engeli unutup, özgürlüğe daldılar

Engeli unutup, özgürlüğe…

13:02 - 30 Aralık 2018
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti