MUSTAFA BOZBEY 'ÖĞRETMENLİK EN KUTSAL MESLEK'

ŞEHİR 27 Kasım 2018 09:40
MUSTAFA BOZBEY 'ÖĞRETMENLİK EN KUTSAL MESLEK'
-A +A

Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey, Özel NİLVAK Koleji’ni Öğretmenler Günü nedeniyle ziyaret etti. Bütün öğretmenlerin bu özel gününü kutlayan Bozbey, “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden yürüyen öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyorum” dedi. 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında okulları ziyaret etmeyi sürdürdü. Başkan Bozbey son olarak Özel NİLVAK Koleji’nde öğretmenlerle buluştu. Başkan Bozbey, önce Özel NİLVAK Koleji Genel Müdürü Seden Bozbey ile bir araya gelerek, Öğretmenler Günü’nü kutladı. Daha sonra kolejdeki öğretmenlerle buluşan Başkan Bozbey, anlamlı günlerini kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi. Öğretmenliğin çok kutsal bir meslek olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, “Başöğretmen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, onun izinden yürüyen bütün öğretmenleri saygıyla selamlıyorum. Çocuklarımızın bilgili olması, akademik başarısı çok önemli ama bunun yanında esas olarak onların iyi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, iyi bir insan olması önemli. Öğretmenlerimizle birlikte bunun için mücadele etmemiz gerekiyor. Bunları yaptığınıza inanıyoruz. Kültürel, sanatsal, sportif aynı zamanda da sosyal projelerle onların duygusal zekalarını yükselterek bunu sağlayabileceğimize inanıyoruz. İyi ki varsınız öğretmenlerimiz” dedi.

 

Başkan Bozbey daha sonra Özel NİLVAK Koleji Okul Müdürü Serap Dedeoğlu ve bütün öğretmenlere günün anısına yazar Sevgi Soysal’ın ‘Tutkulu Perçem’ adlı kitabını armağan etti.

 

OKULLARA ZİYARETLER

 

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları da okullara ziyaretlerde bulunarak, öğretmenlerin bu özel gününü kutladı. Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, Üçevler Şehir Faik Gökçen İlkokulu, Dilek Özer Ortaokulu, Nilüfer İsmail Kadriye Solakoğlulları Ortaokulu, Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi ve Nur-Hayati Kurtcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına öğretmenlerle bir araya gelen Kayaoğlu, Sevgi Soysal'ın Tutkulu Perçem adlı kitabını hediye etti.

 

Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Nazlı Yazgan da 2018 yılının Nisan ayında okulda öğrenci velisi tarafından silahlı saldırıya uğrayan Kızılcıklı Mahallesi Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu Okul Müdürü Tülay Taş'ı evinde ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladı. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
ŞEHİR
BİR TARİH YILDIRIM’DA AYAĞA KALKIYOR

BİR TARİH YILDIRIM’DA AYAĞA…

11:39 - 8 Aralık 2018
ŞEHİR
Medya Okulu’nda ders başı

Medya Okulu’nda ders başı

13:21 - 8 Aralık 2018
ŞEHİR
DAĞYENİCE'YE TAM DONANIMLI MAHALLE İLETİŞİM MERKEZİ

DAĞYENİCE'YE TAM DONANIMLI…

15:57 - 7 Aralık 2018
ŞEHİR
Herkes için ‘Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik’

Herkes için ‘Erişilebilirlik…

10:54 - 7 Aralık 2018
ŞEHİR
Başkan Aktaş, Görükle esnafıyla buluştu

Başkan Aktaş, Görükle…

12:52 - 7 Aralık 2018
ŞEHİR
Karla mücadele başladı

Karla mücadele başladı

15:10 - 7 Aralık 2018
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti