NİLÜFER BELEDİYESİ'NİN ENGELLİLERE YÖNELİK PROJELERİ FARK YARATTI

ŞEHİR 30 Kasım 2018 10:37
NİLÜFER BELEDİYESİ'NİN ENGELLİLERE YÖNELİK PROJELERİ FARK YARATTI
-A +A

Nilüfer Belediyesi’nin, engelli bireylere yönelik gerçekleştirdiği çalışmalar, İstanbul Aydın Üniversitesi’nin düzenlediği “Engelli Bireylerin Sosyal Yaşamlarını Kolaylaştıran Yerel Yönetim Projeleri” panelinde paylaşıldı. 

Nilüfer Belediyesi’nin farklı engel gruplarından bireylere destek olmak ve onların, sosyal yaşamın içinde aktif bir şekilde var olmalarına yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarla hayata geçirdiği projeler, İstanbul Aydın Üniversitesi’nin düzenlediği panelde anlatıldı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında İstanbul Aydın Üniversitesi’nin Engelsiz Yaşam Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Toplumsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin işbirliğiyle, Aydın Üniversitesi Büyükçekmece Yerleşkesi’nde düzenlenen “Engelli Bireylerin Sosyal Yaşamlarını Kolaylaştıran Yerel Yönetim Projeleri” adlı panele konuşmacı olarak katılan Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Nilgün Berk, Nilüfer Belediyesi’nin farkındalık yaratan çalışmalarını, yaptığı sunumla paylaştı. Nilüfer Belediyesi’nin bu alandaki çalışmaları, paneli izleyenlerin büyük beğenisini aldı.

Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Nilgün Berk, Nilüfer Belediyesi’nin 2000 yılından bu yana engelli bireylere yönelik önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini belirterek, Türkiye’de örnek projelere imza attıklarını söyledi. 2011 yılında açılan Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi’nde yaş ve engel gruplarına göre çalışmalar yürütüldüğünü  ifade eden Berk, bu çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi. Nilgün Berk, Nilüfer Belediyesi’nin hayata geçirdiği Bizim Bahçe Engelsiz Sosyal Yaşam Merkezi, Kent Bostanları, Oyun Engel Tanımaz Parkı, Engelsiz Eskrim Okulu ile Tekerlekli Sandalye Tamirevi projelerini de paylaştı. 

 

BERK: HEDEFİMİZ ENGELSİZ BİR YAŞAM OLUŞTURMAK

 

Nilüfer’de, engelsiz bir yaşam oluşturmaya çalıştıklarının altını çizen Nilgün Berk, “Buradaki hedefimiz, engelli bireylerin hayatlarını zorlaştıran etmenleri ortadan kaldırmak, toplumsal farkındalık oluşturmak, en önemlisi de engelli bireylerin toplumsal hayata aktif bir şekilde katılmalarını sağlamak” şeklinde konuştu.

Bizim Ev’den ortalama 750 engelli bireyin faydalandığını belirten Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Nilgün Berk, yapımı devam eden 8 bin 700 metrekare alana sahip Bizim Ev’in yeni yerinde, tüm engel gruplarına ve daha fazla kişiye hizmet edeceklerinin altını çizdi.

Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Nilgün Berk, Nilüfer Belediyesi’nin engelsiz, eşit ve erişilebilir bir dünya için çalışmalarına devam edeceğini ifade etti.

Panele konuşmacı olarak katılan İzmir Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile İstanbul Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin de, engelli bireylere yönelik yaptıkları çalışmaları anlattı.

Panelin sonunda İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli ve  Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Bilir  Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Nilgün Berk’e katılımlarından dolayı teşekkür etti. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
ŞEHİR
Mezun olmadan yolunuzu seçin

Mezun olmadan yolunuzu seçin

11:50 - 24 Mayıs 2019
ŞEHİR
NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU ÇELİKKALKAN'IN

NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANLIĞI…

20:05 - 24 Mayıs 2019
ŞEHİR
DİKKAT NİLÜFER'DE SU KESİNTİSİ

DİKKAT NİLÜFER'DE SU KESİNTİSİ

10:03 - 23 Mayıs 2019
ŞEHİR
ÜNİVERSİTELİ KIZ ÖĞRENCİLERE NİLÜFER'DE MODERN YURT

ÜNİVERSİTELİ KIZ ÖĞRENCİLERE…

11:01 - 23 Mayıs 2019
ŞEHİR
NİLÜFER HENTBOLDA İLK TRANSFERLERİNİ YAPTI

NİLÜFER HENTBOLDA İLK…

16:00 - 23 Mayıs 2019
ŞEHİR
VALİ CANBOLAT'TAN BAŞKAN ERDEM'E ZİYARET

VALİ CANBOLAT'TAN BAŞKAN…

18:19 - 22 Mayıs 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti