NİLÜFER’DE YAMAÇ PARAŞÜTÜ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

AKTÜEL 26 Şubat 2018 15:33
NİLÜFER’DE YAMAÇ PARAŞÜTÜ EĞİTİMLERİ BAŞLADI
-A +A

Nilüfer Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi Havacılık Topluluğu iş birliği ile düzenlenen Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi başladı.

Bursa’da alternatif spor branşlarını geliştirmek amacıyla Nilüfer Belediyesi ve Uludağ Havacılık Topluluğu (UHAVK) iş birliğiyle gerçekleştirilen Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi kursları Uludağ Üniversitesi Öğrenci Kültür Merkezi’nde başladı. Eğitmenliğini Nilüfer Belediyespor’un milli sporcusu Erol Aslantaş’ın üstlendiği yamaç paraşütü eğitimlerinde ilk olarak uçuş güvenliği ve kaza kırım konularında katılımcılar bilgilendirildi. En başarılı uçuşun, en güvenli uçuş olduğunu vurgulayan Erol Aslantaş “Yamaç paraşütü diğer hava sporlarına göre daha az tehlikeli olmakla birlikte, meteoroloji ve insan faktörü ortaya çıktığında bir anda en tehlikeli hava sporuna dönüşebiliyor” dedi. Aslantaş, teorik eğitimlerin tamamlanmasının ardından, yer çalışması, alçak tepe uçuşları ve uçuş eğitimlerinin Nilüfer Belediyesi’nin Fadıllı Havacılık Tesisleri’nde devam edeceğini açıkladı.
Nilüfer Belediyesi ile birlikte gerçekleştirilen eğitimlere 57 öğrencinin katıldığını belirten UHAVK Başkanı Ceren Şahin de, “Öğrencilere eğitim, malzeme ve lojistik destek sağlayan ayrıca sportif olarak her türlü yardımı bizlere sunan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e öğrenci arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
AKTÜEL
Adrenalin tutkunları maceraya doyacak

Adrenalin tutkunları maceraya…

10:20 - 17 Ağustos 2018
AKTÜEL
YILDIRIMLI RAKETTEN GÜMÜŞ MADALYA

YILDIRIMLI RAKETTEN GÜMÜŞ…

12:32 - 30 Ocak 2018
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti