NİLÜFER'İN SULTANLARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

SPOR 30 Kasım 2018 15:32
NİLÜFER'İN SULTANLARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
-A +A

Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Nilüfer Kadın Voleybol Takımı oyuncuları, Kayapa Şehit Jandarma Er Eyüp Gürsoy Ortaokulu öğrencileri ile bir araya gelerek keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. 

Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı ve Erkek Hentbol Takımı sporcuları kırsal mahallelerdeki çocukların spora ilgisini çekmek amacıyla öğrencilerle buluşuyor. Bu kapsamda Nilüfer Kadın Voleybol Takımı oyuncuları Kayapa Şehit Jandarma Er Eyüp Gürsoy Ortaokulu öğrencileri ile bir söyleşide buluştu.

 

Söyleşiye takım oyuncularının yanı sıra Nilüfer Belediyespor Başantrenörü Alper Hamurcu da katıldı. Keyifli geçen söyleşide öğrenciler sordu, sporcular yanıtladı. Öğrencilerden mutlaka bir spor ve sanat dalıyla ilgilenmeleri gerektiğini söyleyen Nilüfer Belediyespor Başantrenörü Alper Hamurcu, “Sporun hangi dalıyla uğraşırsanız uğraşın, sporcu disiplinine, planlı çalışmaya bağlı kalmalısınız. Spor yapmamak için bahane üretmeyin” dedi.

 

Nilüfer Belediyespor Kaptanı Zeynep Seda Uslu da, sporun eğitime olan olumlu katkısına dikkat çekti. Uslu, “Ben hem voleybol oynadım, hem de Boğaziçi Üniversitesi’nde okudum. Buradaki birçok takım arkadaşım ya üniversiteyi bitirdi, ya da hala üniversite okuyor. Şunu iddialı bir şekilde söylüyorum. Spor eğitimle birlikte çok daha güzel oluyor” diye konuştu. Uslu bütün öğrencileri maçlarını izlemeye de davet etti.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Nilüfer Belediyespor’a, okula verdikleri destek için teşekkür eden Kayapa Şehit Jandarma Er Eyüp Gürsoy Ortaokulu Müdürü Osman Aşık da öğrencilerin spora ilgisini anlattı. Aşık, “115 öğrencili küçük bir okul olmamıza rağmen öğrencilerimizin yüzde 80’i sporla uğraşıyor. Takım sporlarında petank, masa tenisi gibi branşlarda başarılıyız. Ayrıca kano yarışlarında Türkiye ikincisi, kick boksta, Türkiye şampiyonu öğrencilerimiz var” şeklinde konuştu. Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı ve Erkek Hentbol Takımı 2019 yılı Mayıs ayına kadar her ay farklı bir okulda öğrencilerle buluşmalara devam edecek. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
SPOR
Efeler seriye devam etti

Efeler seriye devam etti

19:23 - 8 Aralık 2018
SPOR
Büyükşehir’in okçuları hedefi vurdu

Büyükşehir’in okçuları hedefi…

16:19 - 5 Aralık 2018
SPOR
Büyükşehir’li güreşçiler üçüncü bitirdi

Büyükşehir’li güreşçiler…

14:10 - 6 Aralık 2018
SPOR
Spor tabana yayılıyor

Spor tabana yayılıyor

15:06 - 6 Aralık 2018
SPOR
BAJA YARIŞLARINDA HEYECAN DORUĞA ÇIKTI

BAJA YARIŞLARINDA HEYECAN…

11:56 - 3 Aralık 2018
SPOR
Başkan Aktaş, hedefe kilitlendi

Başkan Aktaş, hedefe…

11:47 - 3 Aralık 2018
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti