NİLÜFERLİLER MAHALLELERİNİN ÖNCELİKLERİNİ BELİRLEDİ

ŞEHİR 28 Haziran 2019 11:55
NİLÜFERLİLER MAHALLELERİNİN ÖNCELİKLERİNİ BELİRLEDİ
-A +A

Nilüfer Belediyesi’nin, gelecek 5 yılının yol haritasını Nilüferlilerle birlikte tasarlamak amacıyla gerçekleştirdiği “Mahalle Çalıştayları” sona erdi. Nilüferliler, nasıl bir mahallede yaşamak istediklerini anlatarak, mahallelerin öncelikli sorunlar 

“Yeni nesil belediyecilik” anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Nilüfer Belediyesi, 2020-2024 dönemine ait Stratejik Plan çalışmaları kapsamında, katılımcılığı artırmak amacıyla Mahalle Çalıştayları düzenledi. “Benim Mahallem Benim Geleceğim” sloganıyla düzenlenen Mahalle Çalıştayları, Nilüfer’in 64 mahallesinden vatandaşların katılımıyla 10 bölgede gerçekleştirildi. Halkın yoğun katılım gösterdiği çalıştaylarda, mahalleler ile ilgili fikir ve öneriler dile getirildi. Mahallelerin öncelikleri, mahallelinin temel sorunları ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü çalıştaylarda Nilüferliler, hayallerindeki kenti ve mahalleyi konuştu.

Nilüfer Belediyesi’nin Stratejik Planı’na katkı sağlayacak fikirlerin de üretildiği “Mahalle Çalıştayları”nda belirlenen öneriler, Strateji Geliştirme Kurulu tarafından değerlendirilip taslak Stratejik Plan oluşturulduktan sonra, Ağustos ayında yapılacak paylaşım toplantılarında halkın bilgisine sunulacak. Nilüfer Belediyesi Stratejik Planı kapsamına girmeyen diğer istek ve önerilerin ise ilgili mercilere iletilerek, takibinin yapılması sağlanacak.

“NİLÜFER’İ HEP BİRLİKTE DAHA İLERİ TAŞIYACAĞIZ”

Mahalle Çalıştayları’na katılan Nilüferliler’e teşekkür den Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Genç, yaşlı her yaştan ve her kesimden insanımız çalıştaylara katılarak kentin geleceğine katkı sunmak amacıyla görüşlerini bildirdi. Yeni nesil Nilüfer'i oluşturma yolunda bu görüş ve öneriler bizim için büyük önem taşıyor. Nilüfer’i hep birlikte daha ileri taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
ŞEHİR
Dağcılar Ata’yı anmak için yürüdü

Dağcılar Ata’yı anmak için…

11:12 - 13 Kasım 2019
ŞEHİR
NİLÜFER'DE ÜRETEN VE TÜKETEN ARACISIZ BULUŞUYOR

NİLÜFER'DE ÜRETEN VE TÜKETEN…

11:10 - 13 Kasım 2019
ŞEHİR
Kaçak villa yıkıldı

Kaçak villa yıkıldı

12:07 - 13 Kasım 2019
ŞEHİR
Başkan Dündar, Üreticinin Yanında

Başkan Dündar, Üreticinin…

11:57 - 14 Kasım 2019
ŞEHİR
BARIŞIN SESİNİ MÜZİKLE DUYURUYORLAR

BARIŞIN SESİNİ MÜZİKLE…

10:56 - 14 Kasım 2019
ŞEHİR
BESDER’den kalifiye personel sorununu bitirecek hamle

BESDER’den kalifiye personel…

12:53 - 14 Kasım 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti