Tatil BTM’de güzel

TEKNOLOJİ 2 Ocak 2020 13:06
Tatil BTM’de güzel
-A +A

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde (BTM) yarıyıl tatili dolu dolu geçecek. Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projesi Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi bu sömestr da nitelikli zaman geçirmek isteyen bilime meraklı öğrenciler için birbirinden özel bilimsel kamp programları hazırladı.

Çocukların bilime ve teknolojiye olan ilgilerini arttırmak ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak adına özel olarak hazırlanan bilimsel etkinlikler, birçok farklı ilgi alanına hitap ediyor. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında yarıyıl tatili programı kapsamında tatili bilimle iç içe geçirmek isteyen 5-7 ve 8-14 yaş gruplarına yönelik farklı alanlarda bilimsel atölye çalışmaları gerçekleştirecek. 8-14 yaş gruplarına yönelik ‘Doğadan Gelen Tasarımlar’, ‘Balonla Giden Araba’, ‘Takım Yıldızı Panosu’, ‘Roket Bilimi’ ve ‘Yakıt Üretimi Denemeleri’  gibi atölye çalışmalarının yanı sıra ahşap atölyesi ve tangram çalışmaları gibi etkinlikler hazırlandı.

Bilimin eğlenceli haliyle tanışın  

Yaparak ve yaşayarak öğrenme, gözlem yapma, soru sorma, tahmin etme, düşüncelerini paylaşma ve olaylar arasındaki sebep-sonuç ilişkisini kavrama becerilerine katkı sağlayacak atölye çalışmaları ise 5-7 yaş gruplarındaki minik mucitlere bilimle iç içe keyifli bir yarıyıl tatili geçirmelerine imkân sağlayacak.  ‘Uzay Lambası’, ‘Işık Saçan Böcekler’, ‘Yelkenli Tekne’, ‘İskelet Sistemi’ atölye çalışmaları ile farklı bilim dallarındaki bilimsel süreçleri keşfedecek olan bilime meraklı minikler,  hafta sonlarıysa ebeveynleri ile birlikte aile etkinliklerine katılarak nitelikli zaman geçirebilecek. Yarıyıl tatili süresince her gün farklı bir konuda bilimsel atölye çalışması gerçekleştirecek olan bilime meraklı öğrenciler,  bilimin eğlenceli haliyle tanışacak, dokunarak ve uygulayarak öğrendiklerini pratiğe dökme fırsatı yakalayacak. 

Bilimle dolu bir yarıyıl tatili geçirmek ve eğitici atölye programlarına katılmak isteyenler etkinlik detaylarına, bursabtm.org  https://market.bursakultur.com/etkinlik adresinden ulaşabilirler.

Kaynak: BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
TEKNOLOJİ
BTM 2019 yılını rekorlarla kapattı

BTM 2019 yılını rekorlarla…

11:38 - 6 Ocak 2020
TEKNOLOJİ
Bonus Hoca’dan üniversite adaylarına tüyolar

Bonus Hoca’dan üniversite…

13:36 - 6 Ocak 2020
TEKNOLOJİ
En güzel hafta sonu BTM’de

En güzel hafta sonu BTM’de

12:26 - 24 Aralık 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti