TEMİRTAŞ’A YAPILAN SALDIRIYA NİLÜFER BELEDİYE MECLİSİ’NDEN KINAMA

ŞEHİR 4 Temmuz 2019 11:04
TEMİRTAŞ’A YAPILAN SALDIRIYA NİLÜFER BELEDİYE MECLİSİ’NDEN KINAMA
-A +A

Nilüfer Belediye Meclisi’nde, Nilüfer Belediye Meclisi ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Temirtaş’a yapılan saldırı kınandı. Toplantıya katılan Temirtaş, “Her şeye rağmen bu saldırı bizi daha çok birbirimize kenetledi” dedi.

 

Nilüfer Belediye Meclisi, Temmuz ayı olağan toplantısını Nilüfer “Barış Meclisi”nde gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Turgay Erdem başkanlığında yapılan toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce, Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi ve Nilüfer Belediyesi’nin İYİ Partili Meclis Üyesi Mehmet Temirtaş’a yapılan saldırı kınandı.
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Siyasi olarak burada görev alan arkadaşlarımız hem Nilüfer ve Bursa’yı, hem de kendi partilerini temsil ediyor. Burada demokratik haklarını kullanan arkadaşlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması kabul edilemez. Bunun karşısına geçebilecek önlemlerin alınması gerekiyor. Faillerin bulunup adli makamlara teslim edilerek cezalandırılmasını istiyoruz. Böyle tahriklerle, tehditlerle, yaptığımız kamusal hizmetin önünde kimse duramaz” dedi.
Erdem’in ardından
CHP Grup Sözcüsü Osman Ayradilli, AK Parti Gurup Sözcüsü Gökhan Dinçer ve İYİ Parti Gurup Sözcüsü Osman Uçar ve MHP Grup Sözcüsü Şenol Keleş de yapılanın kabul edilemez olduğunu belirterek saldırıyı kınadılar.

TEMİRTAŞ: ŞİDDET BİZİ SUSTURMAYACAK
Nilüfer Belediyesi Meclisi’ne katılan Mehmet Temirtaş da kalleşçe bir saldırıya uğradığını söyledi. Temirtaş, “Yaşanan, hesaplanmış, planlanmış, tuzağa düşürülerek uygulanmış kalleşçe, menfur bir saldırıdır. Bazı arkadaşlarımızın basında gördüğü gibi bir trafik terörü değildir. Ancak her şeye rağmen bu saldırı bizi daha çok birbirimize yakınlaştırdı, kenetledi diye düşünüyorum. Siyasi parti liderleri, genel başkan yardımcıları, belediye başkanları, hepsi sağolsun aradı,’Geçmiş olsun’ dedi. Ben Türkiye’de demokrasinin gelişmesinden, fikir kavgasının verilmesinden yana oldum hep. Şiddetle bir işin çözüleceğini ummadım, ummuyorum. Bu şiddet bizi susturmayacak. Doğru bildiğimiz yoldan çevirmeyecek, ki bu olay bizim doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” diye konuştu.
Yapılan değerlendirmelerin ardından, Nilüfer Belediye Meclisi, gündemdeki maddeleri ele alarak karara bağladı.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
ŞEHİR
Dağcılar Ata’yı anmak için yürüdü

Dağcılar Ata’yı anmak için…

11:12 - 13 Kasım 2019
ŞEHİR
NİLÜFER'DE ÜRETEN VE TÜKETEN ARACISIZ BULUŞUYOR

NİLÜFER'DE ÜRETEN VE TÜKETEN…

11:10 - 13 Kasım 2019
ŞEHİR
Kaçak villa yıkıldı

Kaçak villa yıkıldı

12:07 - 13 Kasım 2019
ŞEHİR
Başkan Dündar, Üreticinin Yanında

Başkan Dündar, Üreticinin…

11:57 - 14 Kasım 2019
ŞEHİR
BARIŞIN SESİNİ MÜZİKLE DUYURUYORLAR

BARIŞIN SESİNİ MÜZİKLE…

10:56 - 14 Kasım 2019
ŞEHİR
BESDER’den kalifiye personel sorununu bitirecek hamle

BESDER’den kalifiye personel…

12:53 - 14 Kasım 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti