Tıpkı sizin gibiyiz, + 1 farkla

SAĞLIK 22 Mart 2019 16:53
Tıpkı sizin gibiyiz, + 1 farkla
-A +A

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Engelliler Şube Müdürlüğü ve Down Kardeşliği Derneği işbirliği ile 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık günü kapsamında Merinos AKKM’de etkinlik gerçekleştirildi.

Kamu kurumlarının yöneticileri ve Engelli Dernekleri başkanlarının katılımı ile ayrıca her engel grubundan gençlerin hazır bulunduğu program, Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı İşaret Diliyle İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından ‘Tıpkı sizin gibiyiz. +1 Farkla! Sloganıyla hazırlanan farkındalık kamu spotu beğeniyle izlendi.

Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mihrimah Kocabıyık, “Engelli bireylerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak, mesleki becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak, engelli ailelerin gündelik yaşantılarını kolaylaştırmak, toplumda engelli olma durumuyla ilgili farkındalık yaratmak ayrıca engelli ve engelsiz bireyler arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek adına farklı etkinlikler gerçekleştiriyoruz” dedi.

Down sendromunun bir hastalık değil genetik bir farklılık olduğunu söyleyen Kocabıyık, Down sendromlu bireyler ve ailelerinin çabalarına katkıda bulunmak, toplumda bir farkındalık oluşturmak için Engelsiz Yaşam Merkezi ve Down Kardeşliği Derneğinin birlikte hazırladıkları program için emeği geçen herkese teşekkür etti.

Müzik, şiir, dans ve halk oyunları gösterileriyle devam eden program sonunda kısa bir stand-up gösterisi de yer aldı. Etkinlik sonunda engelli bireylere ve Down sendromuna dikkat çekmek amacıyla engelli çocuklar ve aileleri beyaz balon uçurdular.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
SAĞLIK
Hasta çocuklara iki ölçek masal

Hasta çocuklara iki ölçek…

16:01 - 12 Nisan 2019
SAĞLIK
Artık daha sağlıklı gülecekler

Artık daha sağlıklı gülecekler

10:39 - 9 Nisan 2019
SAĞLIK
MUSTAFA BOZBEY 'HEKİMLERİN İTİBARI EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARILMALI'

MUSTAFA BOZBEY 'HEKİMLERİN…

15:16 - 14 Mart 2019
SAĞLIK
Doktorlara bayram ziyareti

Doktorlara bayram ziyareti

16:11 - 14 Mart 2019
SAĞLIK
Sağlık Büyükşehir’le ayağınıza geliyor

Sağlık Büyükşehir’le…

13:08 - 14 Mart 2019
SAĞLIK
Bağırsak Hastalıkları Hasta Okulu 2. kez düzenlendi

Bağırsak Hastalıkları Hasta…

10:38 - 6 Mart 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti