Uludağ’daki Köy Yollarına Anında Müdahale

OSMANGAZİ 9 Ocak 2020 15:49
Uludağ’daki Köy Yollarına Anında Müdahale
-A +A

Osmangazi Belediyesi, yoğun kar yağışının olduğu dağ köylerinde yolların kapanmaması için kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 
Osmangazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Uludağ yamaçlarındaki mahallelerde kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi adına anında müdahalede bulunuyor. Belediye ekipleri, Kirazlı, Hüseyinalan, Süleymaniye, Mürseller, Bağlı, Soğukpınar, Büyükdeliller ve Küçükdeliller ile bölgedeki diğer köylere giden yollarda aşırı kar yağışı nedeniyle kar küreme araçları ve dozerler ile kar temizleme çalışması başlattı. Söz konusu mevkilerdeki çalışmalarını kısa sürede tamamlayan ekipler, köy yollarının ulaşıma kapanmasını önledi.  Ekipler ayrıca, yoğun ziyaretçinin geldiği Sarıalan bölgesinde de yolların ulaşıma kapanmaması için temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 
 
Osmangazi Belediyesi, kar yağışının devam ettiği bölgelere anında müdahalede bulunabilmek adına iş makinelerini Kirazlı bölgesinde hazır bekletiyor. Vatandaşların kış aylarını sorunsuz geçirebilmeleri için 67 kişilik bir ekip oluşturan Osmangazi Belediyesi, 24 adet iş makinası, 1 adet tuz aracı, 2 adet kar küreme ve tuz serpme aracı, 2 adet yalnızca kar küreme aracı ile 3 vardiya olarak 24 saat kesintisiz çalışmalarını sürdürecek.
 
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kış süresince vatandaşların günlük hayatlarında herhangi bir sıkıntı yaşamaması adına yoğun bir çalışma yürüteceklerini söyledi. 
 
Kaynak: Osmangazi Belediyesi 
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü  

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
OSMANGAZİ
Panorama 1326 Bursa Artık Bir Dünya Markası

Panorama 1326 Bursa Artık Bir…

15:22 - 17 Ocak 2020
OSMANGAZİ
Dündar’dan Bursa AÇSH Müdürü Yılmaz’a Ziyaret

Dündar’dan Bursa AÇSH Müdürü…

13:52 - 16 Ocak 2020
OSMANGAZİ
Panorama 1326 Bursa’ UNESCO’da Ödül Alacak

Panorama 1326 Bursa’…

15:27 - 14 Ocak 2020
OSMANGAZİ
Mustafa Dündar 'Suriye’deki Savaşı Türkiye’nin İradesi Bitirecektir'

Mustafa Dündar 'Suriye’deki…

16:14 - 14 Ocak 2020
OSMANGAZİ
Yargıtay Üyeleri Zirvede

Yargıtay Üyeleri Zirvede

16:37 - 13 Ocak 2020
OSMANGAZİ
Uludağ’daki İşletmenin Kaçak Bölümleri Yıkıldı

Uludağ’daki İşletmenin Kaçak…

15:55 - 2 Ocak 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti