ÜRETİM’E YILDIRIM DESTEK

ŞEHİR 2 Aralık 2018 14:15
ÜRETİM’E YILDIRIM DESTEK
-A +A

Bir yandan düzenlediği mesleki eğitimlerle Yıldırımlılara altın bilezik kazandıran Yıldırım Belediyesi, diğer yandan da işveren ve işçiyi buluşturarak üretime katkı sağlıyor.

Başarıya ulaşabilmenin kalkınma hamlesiyle gerçekleşebileceğini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçe ekonomisine katkı sağlamak hedefiyle hayata geçirdikleri projelerle Yıldırımlıları üretime dahil ettiklerini aktardı.

 ‘KADINLARI GÜÇLENDİREN PROJELER’

Temel önceliklerinden birisinin de kadınların ekonomik hayatın içerisinde yer almasına katkıda bulunmak olduğunu dile getiren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Aileyi olduğu gibi ekonomiyi de güçlü kılacak olan kadındır. Bu düşünceyle göreve geldiğimiz ilk günden itibaren kadınları güçlendirecek projeleri hayata geçirdik. YIL-MEK’i yeniden yapılandırdık. Bu gün itibarı ile 34 mahalledeki 38 merkezimizde 93 farklı branşta 83 öğretmenimiz 7 bin 890 kursiyerimize eğitim veriyor. Kadınlarımızın edindiği bu bilgiyi üretime dönüştürerek, aynı zamanda bunu pazarlayabilmek için 2015 yılında kooperatifimizi oluşturduk. Böylece kadınları üretime dahil ederek ilçemizde ekonomik yaşamın hareketlenmesini sağladık” diye konuştu.

 

‘İSTİHDAMA KATKI’

Önemsedikleri diğer önemli bir konun ise istihdam olduğunu dile getiren Başkan Edebali, “İş verenle iş arayanı buluşturmak için düzenlediğimiz istihdam buluşmalarında 18 bin 847 hemşehrimiz kendi alanlarında öncü firma temsilcisi ile bir araya geldi. Bunlardan 4 bin 382 hemşehrimize istihdam imkanı sağladık. Ayrıca öncelikli hizmet gruplarımız arasında yer alan engelli vatandaşlarımızı da unutmadık. Engelli İstihdam Seferberliği Buluşması’ düzenleyerek onlara iş imkanı sağladık. Engelli vatandaşlarımız iş yeri açmak istediklerinde kendilerinden işletme ruhsatı hizmet ücretini almıyoruz” ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
ŞEHİR
MUSTAFA BOZBEY ' KÜLTÜREL VARLIĞIMIZI DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ '

MUSTAFA BOZBEY ' KÜLTÜREL…

11:16 - 18 Şubat 2019
ŞEHİR
Erdem sokağın nabzını tutmayı sürdürüyor

Erdem sokağın nabzını tutmayı…

13:58 - 18 Şubat 2019
ŞEHİR
ÇÜNKÜ İNSAN ÖYKÜSÜYLE VE HAKLARIYLA VAR

ÇÜNKÜ İNSAN ÖYKÜSÜYLE VE…

15:08 - 18 Şubat 2019
ŞEHİR
DİKKAT SULAR KESİLİYOR

DİKKAT SULAR KESİLİYOR

11:49 - 19 Şubat 2019
ŞEHİR
BOZBEY 'BUTTİM'İN MARKA DEĞERİNİ YÜKSELTECEĞİZ'

BOZBEY 'BUTTİM'İN MARKA…

16:47 - 18 Şubat 2019
ŞEHİR
Cidde’de Bursa rüzgarı esti

Cidde’de Bursa rüzgarı esti

16:44 - 18 Şubat 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti