ÜRETİM’E YILDIRIM DESTEK

ŞEHİR 2 Aralık 2018 14:15
ÜRETİM’E YILDIRIM DESTEK
-A +A

Bir yandan düzenlediği mesleki eğitimlerle Yıldırımlılara altın bilezik kazandıran Yıldırım Belediyesi, diğer yandan da işveren ve işçiyi buluşturarak üretime katkı sağlıyor.

Başarıya ulaşabilmenin kalkınma hamlesiyle gerçekleşebileceğini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçe ekonomisine katkı sağlamak hedefiyle hayata geçirdikleri projelerle Yıldırımlıları üretime dahil ettiklerini aktardı.

 ‘KADINLARI GÜÇLENDİREN PROJELER’

Temel önceliklerinden birisinin de kadınların ekonomik hayatın içerisinde yer almasına katkıda bulunmak olduğunu dile getiren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Aileyi olduğu gibi ekonomiyi de güçlü kılacak olan kadındır. Bu düşünceyle göreve geldiğimiz ilk günden itibaren kadınları güçlendirecek projeleri hayata geçirdik. YIL-MEK’i yeniden yapılandırdık. Bu gün itibarı ile 34 mahalledeki 38 merkezimizde 93 farklı branşta 83 öğretmenimiz 7 bin 890 kursiyerimize eğitim veriyor. Kadınlarımızın edindiği bu bilgiyi üretime dönüştürerek, aynı zamanda bunu pazarlayabilmek için 2015 yılında kooperatifimizi oluşturduk. Böylece kadınları üretime dahil ederek ilçemizde ekonomik yaşamın hareketlenmesini sağladık” diye konuştu.

 

‘İSTİHDAMA KATKI’

Önemsedikleri diğer önemli bir konun ise istihdam olduğunu dile getiren Başkan Edebali, “İş verenle iş arayanı buluşturmak için düzenlediğimiz istihdam buluşmalarında 18 bin 847 hemşehrimiz kendi alanlarında öncü firma temsilcisi ile bir araya geldi. Bunlardan 4 bin 382 hemşehrimize istihdam imkanı sağladık. Ayrıca öncelikli hizmet gruplarımız arasında yer alan engelli vatandaşlarımızı da unutmadık. Engelli İstihdam Seferberliği Buluşması’ düzenleyerek onlara iş imkanı sağladık. Engelli vatandaşlarımız iş yeri açmak istediklerinde kendilerinden işletme ruhsatı hizmet ücretini almıyoruz” ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
ŞEHİR
Mezun olmadan yolunuzu seçin

Mezun olmadan yolunuzu seçin

11:50 - 24 Mayıs 2019
ŞEHİR
NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU ÇELİKKALKAN'IN

NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANLIĞI…

20:05 - 24 Mayıs 2019
ŞEHİR
DİKKAT NİLÜFER'DE SU KESİNTİSİ

DİKKAT NİLÜFER'DE SU KESİNTİSİ

10:03 - 23 Mayıs 2019
ŞEHİR
ÜNİVERSİTELİ KIZ ÖĞRENCİLERE NİLÜFER'DE MODERN YURT

ÜNİVERSİTELİ KIZ ÖĞRENCİLERE…

11:01 - 23 Mayıs 2019
ŞEHİR
NİLÜFER HENTBOLDA İLK TRANSFERLERİNİ YAPTI

NİLÜFER HENTBOLDA İLK…

16:00 - 23 Mayıs 2019
ŞEHİR
VALİ CANBOLAT'TAN BAŞKAN ERDEM'E ZİYARET

VALİ CANBOLAT'TAN BAŞKAN…

18:19 - 22 Mayıs 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti