ÜRETİM’E YILDIRIM DESTEK

ŞEHİR 2 Aralık 2018 14:15
ÜRETİM’E YILDIRIM DESTEK
-A +A

Bir yandan düzenlediği mesleki eğitimlerle Yıldırımlılara altın bilezik kazandıran Yıldırım Belediyesi, diğer yandan da işveren ve işçiyi buluşturarak üretime katkı sağlıyor.

Başarıya ulaşabilmenin kalkınma hamlesiyle gerçekleşebileceğini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçe ekonomisine katkı sağlamak hedefiyle hayata geçirdikleri projelerle Yıldırımlıları üretime dahil ettiklerini aktardı.

 ‘KADINLARI GÜÇLENDİREN PROJELER’

Temel önceliklerinden birisinin de kadınların ekonomik hayatın içerisinde yer almasına katkıda bulunmak olduğunu dile getiren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Aileyi olduğu gibi ekonomiyi de güçlü kılacak olan kadındır. Bu düşünceyle göreve geldiğimiz ilk günden itibaren kadınları güçlendirecek projeleri hayata geçirdik. YIL-MEK’i yeniden yapılandırdık. Bu gün itibarı ile 34 mahalledeki 38 merkezimizde 93 farklı branşta 83 öğretmenimiz 7 bin 890 kursiyerimize eğitim veriyor. Kadınlarımızın edindiği bu bilgiyi üretime dönüştürerek, aynı zamanda bunu pazarlayabilmek için 2015 yılında kooperatifimizi oluşturduk. Böylece kadınları üretime dahil ederek ilçemizde ekonomik yaşamın hareketlenmesini sağladık” diye konuştu.

 

‘İSTİHDAMA KATKI’

Önemsedikleri diğer önemli bir konun ise istihdam olduğunu dile getiren Başkan Edebali, “İş verenle iş arayanı buluşturmak için düzenlediğimiz istihdam buluşmalarında 18 bin 847 hemşehrimiz kendi alanlarında öncü firma temsilcisi ile bir araya geldi. Bunlardan 4 bin 382 hemşehrimize istihdam imkanı sağladık. Ayrıca öncelikli hizmet gruplarımız arasında yer alan engelli vatandaşlarımızı da unutmadık. Engelli İstihdam Seferberliği Buluşması’ düzenleyerek onlara iş imkanı sağladık. Engelli vatandaşlarımız iş yeri açmak istediklerinde kendilerinden işletme ruhsatı hizmet ücretini almıyoruz” ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
ŞEHİR
BİR TARİH YILDIRIM’DA AYAĞA KALKIYOR

BİR TARİH YILDIRIM’DA AYAĞA…

11:39 - 8 Aralık 2018
ŞEHİR
Medya Okulu’nda ders başı

Medya Okulu’nda ders başı

13:21 - 8 Aralık 2018
ŞEHİR
DAĞYENİCE'YE TAM DONANIMLI MAHALLE İLETİŞİM MERKEZİ

DAĞYENİCE'YE TAM DONANIMLI…

15:57 - 7 Aralık 2018
ŞEHİR
Herkes için ‘Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik’

Herkes için ‘Erişilebilirlik…

10:54 - 7 Aralık 2018
ŞEHİR
Başkan Aktaş, Görükle esnafıyla buluştu

Başkan Aktaş, Görükle…

12:52 - 7 Aralık 2018
ŞEHİR
Karla mücadele başladı

Karla mücadele başladı

15:10 - 7 Aralık 2018
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti