VakıfBank, ticaretin dünyasını ‘VBanko Çek’ ile değiştirecek

ŞEHİR 7 Ekim 2019 14:49
VakıfBank, ticaretin dünyasını ‘VBanko Çek’ ile değiştirecek
-A +A

Piyasa ihtiyaç ve dinamiklerine yenilikçi çözümler geliştirmede öncü olan VakıfBank, VBanko Çek ürünü ile hem ticaretin dünyasını değiştiriyor hem de ekonomiye güven veriyor. Müşteri bazında özel belirlenmiş garantörlük limiti dahilinde çek defterinin her bir yaprağında garanti altına alınmış aynı ya da farklı kupürlü çekleri müşterilerine sunan VakıfBank, böylelikle teminat mektubunun güvenini çekin dolaşım kolaylığıyla birleştiriyor.

 

 

Tüm paydaşlarının ve reel ekonominin yanındaki güç olmayı sürdüren VakıfBank, ‘VBanko Çek’ ile “müşterilerinin imzasının yanına kendi adını yazarak”ticaretin dünyasını değiştiriyor.Bu ürün ile büyük küçük tüm işletmelerin çekleri, limitleri dahilinde garanti altına alınıyor. Her bir müşterisine özel belirlenmiş garantörlük limiti dahilindeki tutar, çek yaprağında basılı olarak yer alıyor. Üstelik ödeme gününde, hesap bakiyesi yetersiz olsa bile ödeme garanti limitinden karşılanıyor, keşidecinin çek bedelini Bankaya daha sonra ödemesine de imkan sağlanıyor. Böylece VakıfBank çek müşterileri herhangi bir ödeme problemi yaşamıyor, teminat mektubunun güvenini çekin dolaşımıyla birleştiriyor.

Ticarete yeni bir yön

Yeni ürün ile ilgili açıklamada bulunan VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “VBanko Çek uygulamamız ile ticarete yeni bir yön veriyoruz. Yeni uygulamamızla firma özelinde finansal durum ve çek ödeme performansı birlikte değerlendirilerek ‘Çek Garanti Limiti’ tespit ediyoruz. Tahsis edilen bu limit içerisinde kalmak kaydıyla müşterilerimiz çek yapraklarının her birine istediği miktarda Bankamız garanti tutarını belirleyerek VakıfBank ‘VBanko Çek’ talebinde bulunabiliyor. Böylelikle her bir çek için banka olarak ödeme garantisi sunuyoruz. Bu uygulamayla ticaret erbabının çeklerini garanti altına alarak ödemelerini aksatmadan işlerini yürütmelerini, sadece müşterilerimizin değil onların da müşterilerinin ticaretini kolaylaştırmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

Ticaret güven üzerinden finanse ediliyor

Bu uygulamayla ticaretin nakit yerine güven üzerinden finanse edilmeye başlanacağına dikkat çeken Üstünsalih, VakıfBank ‘VBanko Çek’ ile sağlanacak avantajları şu şekilde aktardı;“Özel belirlenmiş garantörlük limiti dahilinde çek defterinin her bir yaprağında garanti altına alınmış aynı ya da farklı kupürlü çekleri müşterilerimize sunuyoruz. VakıfBank ‘VBanko Çek’ ile tek muhataplı teminat mektuplarında tesis edilen garantörlüğü çek yapraklarına da vererek dolaşıma sürüyoruz. Ticarete güven, müşterilerimizin imzalarına itibar katıyoruz ve ticareti kolaylaştırıyoruz. Ayrıca bu uygulamanın yaygınlaşmasıyla müşterilerimiz daha az nakit kredi kullanma ihtiyacı duyacağından işletmelerin faiz giderleri de düşecektir. ”

Hızlı ve etkin çözümlerle ilkleri yapmaya devam

VakıfBank olarak esnaf, KOBİ, tüccar ve sanayicilere kesintisiz destek verdiklerini hatırlatan Üstünsalih, “Yenilikçi ve etkin çözümler sunan ürün ve hizmetlerimizle reel ekonominin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. ” Yakın geçmişte e-teminat mektubu gibi dijital çözümlerimizden TLREF’e endeksli ticari kredilerimize kadar pek çok yeniliğe imza attık. TLREF’e endeksli kredi ürünümüzle ticari işletmeler, daha uzun vadede daha uygun koşullarda borçlanabiliyor. Yabancı para transferleri ve ithalat-ihracat işlemlerinin daha uygun maliyetlerle gerçekleştirildiği dış ticaret paketlerimizle, ticaretle uğraşanların operasyonel yükünü azaltıyoruz. Özellikle KOBİ’lerimizin dış ticaret yapabilmesi açısından bu tür ürünler kolaylık sağlıyor” şeklinde konuştu.

Ticaret dünyasının heyecanını paylaşıyoruz

VakıfBank olarak, milli ekonomideki tüm olumlu gelişmeleri müşterilerine yansıttıklarını belirten Üstünsalih, sözlerini şöyle tamamladı: “Konut ve otomotiv başta olmak üzere tüm kredilerde art arda indirim gerçekleştirdik. Son 50 gün içerisinde ticaret dünyasında heyecana ve canlanmaya neden olan faiz indirimlerini pek çok ürünümüzle destekliyoruz. Son olarak hayata geçirdiğimiz ‘VBanko Çek’ uygulamamız da ticaret kanallarının akışını hızlandıracak, ekonomik canlanmaya önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

Kaynak: mpr

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
ŞEHİR
Spor çocukların ayağına gidiyor

Spor çocukların ayağına…

16:27 - 8 Temmuz 2020
ŞEHİR
Romanya'nın tercihi KARSAN oldu

Romanya'nın tercihi KARSAN…

10:33 - 28 Haziran 2020
ŞEHİR
Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü

Uluslararası Uyuşturucu…

16:22 - 25 Haziran 2020
ŞEHİR
Soylu ve Pakdemirli'den BOSAB'a geçmiş olsun ziyareti

Soylu ve Pakdemirli'den…

10:54 - 23 Haziran 2020
ŞEHİR
İşte Limak Enerji'yle ödemede kolaylık farklılığı

İşte Limak Enerji'yle ödemede…

11:10 - 16 Haziran 2020
ŞEHİR
Klima çarpmasına aman dikkat

Klima çarpmasına aman dikkat

12:26 - 11 Haziran 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti