Yabancı öğrenciler BUSMEK'te

AB-EU 30 Nisan 2018 12:22
Yabancı öğrenciler BUSMEK'te
-A +A

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK), Avrupa Birliği (AB) Erasmus programı kapsamında Polonya ve Romanya’dan Bursa’ya gelen öğrencileri ağırladı.

Alara Ortaokulu’nun davet ettiği 25 öğrenci ile 6 öğretmenin Bursa’daki ilk durağı BUSMEK oldu. Yabancı öğrenciler, Merinos kurs merkezindeki ziyarette atölyeleri inceleyip Türk sanatlarını yakından tanıma fırsatını buldu. ‘Ebru’ bölümünde Usta Öğretici Elif Aydın ve kursiyerlerinin yaptığı çalışmaları hayranlıkla izleyen yabancı öğrenciler, sırayla teknelerin başına geçerek hünerlerini sergiledi. Daha sonra ‘çini’ bölümünde Usta Öğretici Sevinç Aktaş rehberliğinde çiniden bardakları büyük bir özenle boyayan öğrenciler, hem eğlendiler hem de bu keyifli etkinlikte yer almaktan mutlu olduklarını ifade ettiler. Boyanan çiniden bardaklar fırına verilerek son halini aldı ve yabancı öğrencilere hediye edildi.

BUSMEK’ten sonra Umurbey İpek Üretim ve Tasarım Merkezi’ne geçen misafir öğrenciler, burada da kozadan ipliğe kumaştan ürün haline kadar ipek hakkında geniş bilgi sahibi oldu.

Geziyi değerlendiren öğrenciler, bu tür etkinliklerle hem yabancı kültürleri tanıdıklarını hem de farklı insanlarla tanışarak yeni dostluklar kurduklarını ifade etti. Öğrenciler, Bursa gezisinde kendilerine sunulan imkanlar nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
AB-EU
Bursa AB Bilgi Merkezi’nden ‘Avrupa Günü’ Etkinliği

Bursa AB Bilgi Merkezi’nden…

15:47 - 10 Mayıs 2018
AB-EU
AB Bilgi Merkezinden Bursa İş Dünyasına İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

AB Bilgi Merkezinden Bursa İş…

14:28 - 25 Nisan 2018
AB-EU
AB Bilgi Merkezi, 16. Bursa Kitap Fuarı’nda İlgi Odağı Oldu

AB Bilgi Merkezi, 16. Bursa…

10:08 - 30 Mart 2018
AB-EU
BÜYÜKŞEHİR’DEN AB OFİSİNE YENİ BİNA

BÜYÜKŞEHİR’DEN AB OFİSİNE…

17:40 - 9 Mayıs 2016
AB-EU
AB PROGRAMLARI ÇALIŞTAYI

AB PROGRAMLARI ÇALIŞTAYI

10:18 - 6 Mayıs 2016
AB-EU
ULU ŞEHİR'DE ONLİNE EĞİTİM ZAMANI

ULU ŞEHİR'DE ONLİNE EĞİTİM…

17:46 - 11 Şubat 2016
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti