Salı, Temmuz 16, 2024
Spor

Başarılı sporculardan Başkan Erdem’e ziyaret

Bocce (Volo) Büyük Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda başarılı olan sporcular ile Softbol Türkiye Şampiyonu Akçalar Spor Kulübü Softball +16 Büyük Bayanlar Takımı, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i ziyaret ederek, başarılarını paylaştı.

Birçok branşta mücadele veren Nilüferli sporcular, elde ettikleri başarılar ile öne çıkıyor. Türkiye’nin yanı sıra dünyada genelinde de derece elde eden sporcular, önemli başarılara imza atıyor.
Fransa’nın Lion kentinde 7-11 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenen Dünya Bocce (Volo) Büyük Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda Nilüferli birçok sporcu dereceye girdi. İnci Ece Öztürk, dünya şampiyonu; Buket Öztürk ve Emine Öztürk dünya ikincisi oldu. Elde edilen başarıları Bocce Milli Takım Antrenörü ve Teknik Kurul Üyesi Yılmaz Güzelocak ile Nilüfer Bölgesi sporcularından Hasanağa TOKİ Spor Kulübü Sporcusu Buket Öztürk, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile paylaştı. Erdem, başarılı sporcuları kutladı.

Türkiye Şampiyonluğu elde eden Akçalar Spor Kulübü Softball +16 Büyük Bayanlar Takımı, yöneticileri, Milli Takım Antrenörü Atike Sanal da Akçalar Mahalle Muhtarı Salih Avcil ile birlikte Başkan Erdem’i ziyaret etti. Başkan Erdem’e sporculara verdiği destekten dolayı teşekkür eden Antrenör Sanal, bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu da dile getirdi.
Elde ettikleri başarılardan gurur duyduğunu dile getiren Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de , “Az önce Bocce’de dünya ikincisi sporcumuz ile görüştük. Siz de Türkiye şampiyonusunuz. Umarım dünya klasmanına da bu başarıyı yansıtırsınız” diyerek sporcuları tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir