Salı, Temmuz 16, 2024
Kültür & Sanat

Burcu Bahar “Atatürk ve Sihirli Gözlük” kitabını anlattı

Yazar Burcu Bahar, “Cumhuriyet ve…” temalı Kütüphane Günleri kapsamında düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya gelerek “Atatürk ve Sihirli Gözlük” kitabı üzerine söyleşi gerçekleştirdi.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Cumhuriyet ve…” temalı Kütüphane Günleri değerli isimlerin katıldığı söyleşilerledevam ediyor. Program kapsamında Yazar Burcu Bahar, Nilüfer Belediyesi Çocuk Kütüphanesi’nde ‘Cumhuriyet ve Atatürk’ konulu söyleşiye katıldı. İki oturumdan oluşan söyleşiye Eşref Ergin Ortaokulu ve Sıtkı Şen İlkokulu öğrencileri katıldı. Atatürk ve Cumhuriyet üzerine çocuklarla anlamlı bir sohbet gerçekleştiren Bahar, ‘Atatürk ve Sihirli Gözlük’ kitabından da kesitler sunarak çalışmalarına değindi. Ulus olarak Atatürk’e çok şey borçlu olduğumuzu ifade eden Bahar, “Bugün Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında yaşıyorsak bunu Atatürk’e borçluyuz. Bende bir anne, yazar ve kadın olarak vefa borcumu ödemek için kitap yazmak istedim. Çocuklarda bu kitabı okusun ve ona sarılabilmeyi öğrensin istedim. Bu kitabı yazarken kendimi çocuk gibi düşündüm ve Atatürk’ü büyüğümmüş gibi hayal ettim. Onu görsem neler söylerdim neler yapardım bunu düşündüm. Bu kitabın çıkışı bir günlükten çıktı. Sizlerde bol bol Atatürk ile ilgili kitapları okuyun ve onu daha iyi tanıyıp anlayın” dedi.
Çocuklara yazabilmeleri için çok kitap okumaları yönünde tavsiyelerde bulunan yazar Burcu Bahar, söyleşi sonunda kitabını imzalayıp armağan etti. Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Baba Pala da Burcu Bahar’a günün anısına plaket vererek teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir