Salı, Temmuz 16, 2024
Kültür & Sanat

Göl Yazıevi’nin konuğu Serdar Uslu öğrencilerle buluştu

Nilüfer Belediyesi Göl Yazıevi’nde çalışmalarını sürdüren yazar Serdar Uslu, Doğanköy İlkokulu öğrencileriyle bir araya gelerek keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Nilüfer Belediyesi’nin yazar, şair, çevirmen, akademisyen, editör ve araştırmacıları, rahat bir ortamda çalışmalarını sürdürmeleri için ağırladığı yazıevlerinin konukları arasına yazar Serdar Uslu da eklendi.
Yeni dönemin ilk konuğu olarak bir süredir Gölyazı’daki, Göl Yazıevi’nde konaklayan yazar Serdar Uslu, çalışmalarına kısa bir mola vererek Doğanköy’de ilkokul öğrencileriyle bir araya geldi.
Söyleşiye, daha önceden kendilerine hediye edilen Uslu’nun “Defne ve diğer baş belaları” adlı kitabını okuyarak gelen öğrenciler yazarla kitabı üzerine sohbet etti. Karakterler üzerinden çocuklarla keyifli bir sohbete gerçekleştiren Uslu, öğrencilere bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Serdar Uslu, öykü ve romanlarda geçen konuların, karakterlerin okura büyük katkı sağladığını ifade etti. Çocuk edebiyatı üzerine öykü ve roman yazmayı sevdiğini belirten Uslu, öğrencilere, “Kitap okumanın yanı sıra siz de yazmayı deneyin” dedi.
Çalışmalarını sürdürdüğü Nilüfer yazıevlerine hayran kaldığını ifade eden Serdar Uslu, projenin Türkiye’ye örnek olması gerektiğini söyledi. Edebiyat dünyasına değer katan projenin, yapılacak çalışmalara önemli zemin hazırlayacağını belirten Uslu, Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir