Çarşamba, Mayıs 29, 2024
İş Dünyası

HOMETEX 16 Mayıs’ta Başlıyor

Ev tekstili sektöründe dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan HOMETEX, 16 Mayıs’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor. Sektörün çatı kuruluşu Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) tarafından, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası iştiraki KFA Fuarcılık Şirketi organizasyonuyla düzenlenen HOMETEX, 16-20 Mayıs 2023 tarihleri arasında dünyanın farklı coğrafyalarından gelecek sektör profesyonellerini ağırlayacak.

Geçen sene 11 salonda toplam 200 bin metrekarelik alanda düzenlenen HOMETEX, sektörün ulusal ve uluslararası oyuncularını İstanbul Fuar Merkezi’nde buluşturmuştu. Yerli ve yabancı 650’yi aşkın firmanın yeni ürünlerini sergilediği fuarda 5 gün boyunca 126 ülkeden 170 bin ziyaret yapılırken iş hacmi ise beklentileri de aşarak yaklaşık 1,5 milyar dolar olarak gerçekleşmişti.

16 Mayıs’ta Başlıyor

Sektörün çatı kuruluşu TETSİAD tarafından KFA Fuarcılık Şirketi organizasyonuyla düzenlenen HOMETEX, sektörde bu yıl da moda ve trendleri belirleyecek. 2022 yılındaki başarısıyla gerek katılımcılar gerekse de ziyaretçiler tarafından bugüne kadar ev tekstili sektörüne yönelik yapılmış en başarılı organizasyon olarak nitelendirilen HOMETEX, 16-20 Mayıs 2023 tarihleri arasında sektör profesyonellerini İstanbul Fuar Merkezi’nde ağırlayacak. Fuarda Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanından üreticiler de stantlardaki yerini alacak.

HOMETEX’te Tasarım Rüzgarı

Ev tekstili sektörünün kalbinin attığı fuarda bu yıl 850’ye yakın firma stantlı katılımcı olarak yer alacak. Fuarda 20’ye yakın ülkeden de yaklaşık 200 firma ürünlerini ziyaretçileriyle buluşturacak. Yüzlerce yerli ve yabancı markanın katılımıyla düzenlenecek HOMETEX kapsamında gerçekleştirilecek alım heyetleri de firmalara yeni ihracat ve iş birliği imkanları sunacak. Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Asya, ABD ve Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere çok sayıda ülkeden potansiyel alıcıların yer alacağı fuar ile sektörün ihracatına da önemli bir katkı sağlanması hedefleniyor. Fuarda ayrıca dünyaca ünlü tasarımcılar, üretici firmaların ürünlerini kendi yorumlarıyla harmanlayarak ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

GÖRSEL-BİLGİ KAYNAK: Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)
Kurumsal İletişim Birimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir