Salı, Temmuz 16, 2024
Kent

Nilüfer’de emeklilere özel park ve lokal kazandırıldı

Nilüfer Belediyesi’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde düzenlediği Emekliler Meclisi Parkı ve Olgun Gençlik Lokali törenle hizmete açıldı. Olgun gençler, lokalde düzenlenecek çeşitli aktivitelerle sosyalleşerek, 2 bin metrekarelik yeşil alana sahip parkta da keyifli vakit geçirme fırsatı bulacak.
Nilüfer’de yaşayan her yaştan insana yönelik sosyal alanlar oluşturan Nilüfer Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi’nde emekliler için bir park ve lokal inşa etti. Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi’nin talebiyle hayata geçirilen Olgun Gençlik Lokali ve Emekliler Meclisi Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Dilek Tez, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş, Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi Başkanı İbrahim Malçok’un da yer aldığı açılışa, olgun gençler de yoğun ilgi gösterdi.
Açılışta konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Emeklilik sürecinde insanlar ya kendi kabuğuna çekiliyor, ya da Nilüfer’de olduğu gibi; hayatın hangi alanında onların emeğine ihtiyaç varsa zamanlarını ve emeklerini oraya harcıyorlar ve adeta hayata çiçek açtırıyorlar. Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi’nin üyelerini görüyorsunuz, arı gibi çalışıyorlar. İkinci el kitaplarla pek çok köye ve okula kütüphane kazandırdılar.
Onları kimi zaman kitap kolilerken, kimi zaman parkta çiçek ekerken görebilirsiniz” diye konuştu.
Toplam 3 bin 650 metrekarelik alana sahip, açık alan çocuk oyun grupları ile spor aletleri ve yürüyüş yolunun yer aldığı park projesinin, Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi’ne ait olduğuna dikkat çeken Başkan Erdem, “Parkın 2 bin metrekarelik bölümü yeşil alan olarak düzenlendi. İçinde yürüyüş yolu, dış mekan spor aletleri, çocuk oyun alanı, oturma alanları ve fotoğraf sergi alanı düzenlendi. İçinde bir de lokal yapıldı. Biliyorsunuz biz yaşlanma sürecine farklı bakıyoruz, onun adına yaşlanma değil ‘olgun gençlik çağı’ diyoruz. O yüzden lokalimizin adı da Olgun Gençlik Lokali” ifadelerini kullandı.
Bu özel mekanda olgun gençlerin çeşitli etkinlikler organize ederek, parkın bakımını üstleneceğini söyleyen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer’e verdikleri emek ve kente kazandırdıkları için Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi’ne teşekkür etti. Başkan Erdem, tüm emeklileri de bu meclis çatısı altında Nilüfer için verimli çalışmalar yürütmeye davet etti.
Nilüfer Belediyesi’nin, her yaştan insana yönelik Türkiye’de örnek projeleri hayata geçirdiğini söyleyen Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş da, “Katılımcılığın güçlendirilmesinde mekanlar çok önemli. Mekanların varlığı katılımların ve iş birliğin artmasına neden olacaktır. Emekliler Meclisi’nin, burada çok güzel işler yapacağına inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Proje ve tasarım sürecinde büyük uğraş ve emek verdikleri lokal ve parkın açılışından duyduğu mutluluğu dile getiren Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi Başkanı İbrahim Malçok da, emeklilerin bu alanda hem hoş vakit geçireceğini hem yeni arkadaşlar edinerek sosyal aktivitelere katılacağını vurguladı. İnsanlara her yaşın ayrı güzelliği olduğunu hissettirmeyi, yalnızlık duymadan huzurlu bir ortam içinde yaşamlarını geçirmelerini sağlamayı amaçladıklarını söyleyen Malçok, bu hedefleri gerçekleştirme yolunda emeklilerin isteğine duyarlı olan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e teşekkür etti. Olgun Gençlik Lokali’ne ve Emekliler Meclisi Parkı’na en iyi şekilde sahip çıkacaklarına dikkat çeken Malçok, “Buraya kendi evimiz, gözümüz gibi bakacağız. Eğitici ve sosyal aktivitelerin gerçekleştiği mekan olması için var gücümüzle çalışacağız. Emeği geçen herkese teşekkürler” dedi.
Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Dilek Tez de, nitelikli bir projenin tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, beraberindekilerle birlikte Olgun Gençlik Lokali ve Emekliler Meclisi Parkı’nın açılışını gerçekleştirdi. Projede incelemelerde bulunan Başkan Turgay Erdem, parkta yer alan ve Nilüfer’in hikayesini anlatan açık hava fotoğraf sergisini de gezdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir