Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Kent

Başkan Erdem’den Bulgaristan Konsolosu’na ziyaret

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Bulgaristan Bursa Konsolosu olarak atanan Momchil Rusinov’u makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Veselin Bozhilov’un yerine Bulgaristan Bursa Konsolosu olarak atanan Momchil Rusinov’u makamında ziyaret etti. Ziyarette, Bulgaristan Ticari Ateşesi Lyubomir Lyubenov da yer aldı. Momchil Rusinov’a yeni görevinde başarılar dileyen Başkan Turgay Erdem, ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulduğunu belirtti. Nilüfer ile Nilüfer Belediyesi’nin Bulgaristan’daki kardeş kentleri hakkında da Rusinov’a bilgi veren Başkan Turgay Erdem, karşılıklı olarak kültürel ve sportif alanda birçok etkinlik gerçekleştirildiğini söyledi. Bağların daha da güçlenmesi için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Bulgaristan Bursa Konsolosluğu ile vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştırmak adına bugüne kadar iş birliği içinde olduk. Veselin Bozhilov ile görev süresi boyunca iyi ilişkiler içinde bulunarak, güzel işlere imza attık. Bağların güçlenmesi adına bundan sonra da elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bulgaristan Bursa Konsolosu Momchil Rusinov da, iyi ilişkilere katkı koymaya devam edeceklerini belirterek, “Bağların bu kadar güçlü olması memnuniyet verici. Biz de, bu ilişkilere katkı koymak için çalışacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir